Версія для друку Версія для друку

Творити добро можна всюди

Незважаючи на те, що надворі ХХІ вік, автобусне сполучення між населеними пунктами залишається вкрай необхідним. Адже не кожен спроможний придбати собі лімузин. Тому щоразу з нетерпінням чекаємо на маршрутку чи автобус, аби добратися в місто чи село. Особливо багато серед пасажирів людей похилого віку. Їдуть вони найчастіше до рідних і знайомих або просто на ринок в Мукачово, Іршаву чи Білки. І приємно, коли за кермом автобуса «Ужгород – Довге» такий водій, як Олександр Михайлович Семанцо. На його обличчі завжди привітна усмішка, до пасажирів ставиться чемно і ввічливо.
– Бувають випадки, коли людина залишається без копійки у кишені, – каже О. М. Семанцо. – Але не залишиш її на дорозі, а обов’язково запросиш у салон, довезеш куди слід. Навіть те доброзичливе «спасибі» багато для тебе значить. Бо ти потрібний людям. Нікого не слід поспішно засуджувати, не вникнувши в обставини. А при потребі – необхідно подати руку допомоги. Зрештою, треба входити у становище кожного.
Мудро сказано. І це говорить сам водій. Таких небагато. Свого часу Віктор Гюго сказав: «В історії доброта – рідкісна перлина. Той, хто добрий, майже стоїть вище того, хто великий».
О.М. Семанцо родом із с. Страбичово Мукачівського району. Закінчив Самбірське професійно-технічне училище. Понад 18 років працював далекобійником. Їздив у Саратов, Новосибірськ, Москву, Томськ, а також Чехію і Югославію. Що найбільше там запам’яталось – це дороги. Вони рівні, без вибоїн. Там ніде не бачив ямкового ремонту. А ще там не видно на дорозі поліцейського. Та досить Вам зробити аварію, як через п’ять хвилин підоспіють правоохоронці і медична служба. У нас такого, на жаль, поки що немає. Та й дороги в нас такі, що гості з-за кордону дивуються, як ми по них їздимо. До нас західний турист не приїде ще через 20-30 років.
– Саме за кордоном, – каже Олександр Михайлович, – у мене виробилася звичка чітко дотримуватися графіку. Там немає такого, щоб на тебе чекали 20-30 хвилин. Там усе по розпису. У них роками вироблювався цей механізм. Тому не спроста кажуть: точний, як німець. Бо німці й справді дуже пунктуальні.
Саме таким і є О.М. Семанцо.

Василь Шкіря.

Ваш отзыв

Ваш коментар