Версія для друку Версія для друку

ЩИРА ДУШЕЮ

Важко в нашому світі знайти людину щиру душею, чудового сім’янина, хорошого спеціаліста, професіонала своєї справи та вмілого менеджера-управлінця. Ім’я директора КЗ НВК Смологовицької ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячого садка Марії Михайлівни Пензеник (дівоче прізвище Попович) добре відоме в освітніх колах Іршавщини. Своєю невтомною працею вона заслужила любов і повагу жителів сіл Смологовиця та Локіть.
Народилася Марія Михайлівна 7 лютого 1960 року в селі Онок, що на Виноградівщині, в сім’ї колгоспників-трудівників. Початкову освіту здібна учениця здобула в школі села Онок. Вже в початковій школі в маленької дівчинки проявлявся хист до вивчення природничих та точних дисциплін. Висока старанність, бажання пізнання нового одразу запримітили багато вчителів. Середню освіту здобула у Великоком’ятській середній школі. Після закінчення школи в 1977 році Марія Михайлівна вступає на хімічний факультет Ужгородського державного університету, який на той час був одним із найбільш відомих в УРСР. Закінчивши університет, молода вчителька була направлена на роботу у Великомолодьківську середню школу Новоград-Волинського району Житомирської області. Пізніше мала досвід роботи на Іршавській меблевій фабриці та Іршавському заводі побутової хімії.
Із 1992 року вона запрошена працювати вчителем до Смологовицької ЗОШ І-ІІ ступенів. Вчителька швидко завоювала довіру в шкільному та батьківському колективах. Класне керівництво, гурткова та пошукова історико-краєзнавча робота, тижні хімії та географії було високо оцінено. Численні нагороди районного, обласного та всеукраїнського рівнів є яскравим підтвердженням її плідної роботи.
З 2011 року Марія Михайлівна Пензеник очолила Смологовицьку ЗОШ І-ІІ ступенів. Вже в 2015 році директору вдалося вирішити одну із найболючіших проблем гірського села – відкрити дитячий садочок на базі школи. До того часу вихованцям доводилось відвідувати садки у сусідніх селах, в залежності від того, де були вільні місця. Таким чином, школу реорганізовано в КЗ «НВК Смологовицьку ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок». Вміло підібрано педагогічний колектив школи та дитячого садочка.
Багато зроблено директором школи для проведення ремонту в приміщенні сільського клубу Смологовиці. Розпочата реконструкція занедбаного приміщення сільського клубу села Локіть, де буде знаходитися також початкова школа. Робота проводиться за постійної підтримки Чорнопотіцького сільського голови Юрія Івановича Бабинця. Неодноразово депутатом виконкому сільської ради обиралася і Марія Михайлівна.
Доля поєднала Марію Михайлівну з її чоловіком Василем Васильовичем Пензеником із Смологовиці, який походив з інтелігентної родини. Мама Ганна Іванівна Пензеник все життя пропрацювала вчителем. Батько Василь Михайлович Пензеник працював на керівних посадах в колгоспі.
Подружжя виховало двох прекрасних дітей Віталія та Оксанку. Нині Марія Михайлівна з чоловіком радіють успіхам своїх дітей та виховують онуків, які намагаються наслідувати своїх бабусю та дідуся. Не забуває Марія Михайлівна і про односельчан, кожного вислухає, порадить та допоможе. Її мудрі настанови всякий раз стають в нагоді.
З повагою вчителі іноземних мов НВК Смологовицької ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок Н.І. Савко та В.І. Пинзеник.

Ваш отзыв

Ваш коментар