Версія для друку Версія для друку

Вклоняємось учителю

Є одвічні людські істини: хліб, вода, повітря, сонце, небо,батьки, друзі. Без них неможливо уявити собі повноцінного життя. Кожен, хто намагається їх оминути, не відчуває радості життя, не має можливості дихати на повні груди. До ряду цих понять, безумовно, належить і слово вчитель. І хоч у цьому хаотичному, повному егоїзму і безсердечному світі педагог не має особливої поваги, ми хочемо висловити в їх адресу якомога більше теплих слів і найширіших побажань. Адже вчитель – це особлива людина, наділена унікальними почуттями любові, поваги, розуму, інтуїції, сприйняття світу. Бо нема справжнього вчителя без трепетної любові до своїх вихованців, без шанобливого ставлення до їхніх батьків, без інтуїтивного відчуття настрою кожного члена учнівського колективу, без широкого спектру знань, начитаності, всеобізнаності, без уміння образно мислити, тобто, як у Довженка, бачити прекрасне навіть у калюжах, бо там відбивається небесне сяйво.
Щоразу у переддень Дня вчителя наші погляди звернені до чуйних і мудрих наставників, які сіяли в наших серцях зерна доброти, творчого неспокою,людяності і щирості. Сьогодні воно ще особливе й тим,що співпало з ювілеєм школи-50-літтям.
Розповідь про майстрів педагогічної справи, вчителів-ветеранів Сілецької ЗОШІ-ІІІ ступенів хочемо почати словами Івана Драча з його «Думи про вчителя»:
Нема лихішої роботи, ніж учительська,
Нема виснажливішої роботи,
Де нерви паляться, мов хмиз сухий,
Де серце рветься в клекоті і чаді,
Але нема щасливішої долі,
Коли Людина з твоїх рук,
Людино,
Іде у світ,– на краплю світ людніє.
Справді, найбільше щастя вчителя – робити світ людяним, гуманнішим.
Ми, ваші випускники, сьогоднішні педагоги, дякуємо вам за добре організовану роботу. Бо хіба можна забути вмілого керівника Лупака І. А. та мудрого наставника Чорнокішка Г.І. Вишукану мову та чарівну посмішку Лупак Г.В. Завжди вимогливу до літературних норм Кіш М.Ю. Мову, осипану народними перлами, Воробок М.В. Ніжність і тепло Кинів І.М., журливу і багату мову учителів початкових класів Шпак М.М. та Фельцан Г.І., які завжди знаходили потрібні слова у розкритті дитячих душ.
Завше для нас прикладом буде жвава та енергійна Шерегій Ю. І., інтелігентна Кинів М. І., вольова й толерантна Шутка Н.Г., вчителька від Бога Караслай К. Ю.
Кожен учитель-завжди і сьогодні-це скринька розумних ідей, мудрих порад, оптимістичних поглядів, народної мудрості. Учитель-це світило, що наповнює всіх теплом, світлом, енергією, умінням любити життя. Це альтруїст, який жертвує своїм часом, здоров’ям, родиною, гараздами заради інших. Учитель-це і лікар, і економіст, і психолог, і дипломат, і депутат одночасно сьогодні. А завтра він – звичайна людина, яка завжди зустрічає з теплою посмішкою, солодкими спогадами і найщирішими побажаннями.
У день свята всіх педагогів ми хочемо їх привітати і чогось особливого побажати. Піднімаємо очі до неба і благаємо Бога: «О Всемогутній Чоловіколюбче, наповни їх світлом сонця, душу глибиною небесної блакиті, щоб мати сили наповняти дитячі душі і серця зерном любові ї довіри; додай їхні свідомості загадковості літньої ночі, укріпи здоров’я міцністю джерельної води, збагати їх повагою, увагою, і щирістю своїх вихованців. Просто благослови їх, Боже, силою своєї благодаті.’’
Вклоніться, люди, вчителю своєму,
Володареві слова і пера,
Крізь біль і радість, роздуми і втому Любов його безсмертна проросла.
З найкращими побажаннями щастя, добра, миру, спокою вдячні учні-колеги Сілецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Ваш отзыв

Ваш коментар