Версія для друку Версія для друку

На своєму місці

Тактовний у спілкуванні, дипломатичний і водночас принциповий керівник, активний прихильник розбудови рідного Сільця, постійний меценат багатьох заходів, які проводяться в селі, районі, вболівальник за розвиток спорту, для чого особисто докладає чимало зусиль. І цей перелік ще можна продовжувати. Все це про нього, про Сергія Андрійовича Лупака. Народився він у Сільці в сім’ї кооператорів. Змалку вникав у суть справ, цікавився всіма тонкощами роботи кооперації. Тому після закінчення середньої школи з вибором, куди піти вчитися, не вагався. Він вступив на факультет економіки і управління в торгівлі та громадському харчуванні Львівського торгово-економічного інституту. Нещодавно закінчив Національну академію державного управління при Президентові України.
Свою трудову діяльність розпочав товарознавцем Сілецького споживчого товариства. Відтак трудився в ревізійному відділі Іршавської райспоживспілки. Потім працював директором кооперативного підприємства «Троянда». З 2004 С.А. Лупак – інспектор районної податкової інспекції. Згодом, нещодавно, якийсь час був заступником голови правління райспоживспілки. У березні цього року його обрано головою правління райспоживспілки.
Працювати в сучасних економічних умовах непросто. Різко впав соціальний захист та купівельна спроможність населення, мов гриби після дощу, росте приватний сектор.
– Попри все,– каже Сергій Андрійович, – нам вдалося зберегти цілісність і єдність системи. Збільшили загальний товарооборот Довжанське, Дунковицьке, Іршавське, Ільницьке, Кушницьке споживтовариства та хлібокомбінат. Однак будемо відвертими: ріст цей мізерний – він становить усього 0, 8 %. Тут є над чим задуматись. Потрібно вжити радикальні заходи для різкого збільшення обсягів виробництва, щоб вижити в такій жорстокій конкуренції. Сьогодні, як ніколи, потрібна масштабна програма реформування нашого господарства з індивідуальним підходом до вирішення кожної проблеми.
Основним стимулом розвитку економіки є комерційний розрахунок і особистий інтерес конкретного працівника. Нічого кращого людство не придумало. В нас це можливо лише при зміні форм і методів господарювання. Я б це назвав по-простому: перейти на нові форми господарювання, — констатує Сергій Андрійович.
Кожен із нас знає, що означає розпочинати якусь справу майже з нуля. Треба налагоджувати зв’язки, проявляти організаторські здібності, залучати кошти тощо. А все це не така вже й легка ноша. Жителі Сільця добре знають, на якому рівні у них був розвиток фізкультури і спорту кілька років тому. Не було ні нормальної футбольної команди, ні стадіону, ні спорт-майданчика. За справу взявся Сергій Лупак.
І все зрушило з місця. На той час мало хто вірив, що у селі можна побудувати сучасний стадіон з трибуною, роздягальнями, полем зі штучним покриттям. Та за рік ця споруда просто «виросла» на очах. Жителі села мають можливість пограти у футбол. Для футбольної команди є місце і нормальні умови для тренування. Підростаюче покоління активно займається спортом. А це неабиякий позитив, адже молодь не ходить у сумнівних місцях викурювати цигарки чи випивати спиртні напої тощо. Молоді вихованці та й основна команда вже сьогодні займають призові місця на різноманітних турнірах, зокрема й міжнародних.
У Сільці відремонтовано за кошти Сергія Лупака спортивну залу, де в зимові місяці тренується місцева футбольна команда під керівництвом молодих, енергійних, кваліфікованих тренерів Сергія Білана та Ігоря Черника. Нині С. А. Лупак є президентом футбольного клубу села, а також заступником голови районної федерації футболу.
Працює в Сільці тренажерна зала, де постійно проводяться тренування як дітей, так і дорослих. У пошані тут і такий вид спорту, як теніс. Переможці завжди отримують нагороди від Сергія Андрійовича.
Він також каже, що патріотам треба готувати зміну. На день Перемоги чи до Дня Незалежності село прикрашають синьо-жовтими прапорцями, хлопці та дівчата беруть активну участь у святкуванні Шевченківських днів. Проводяться суботники, де молодь бере участь у облаштуванні території Сільця. Із нагоди професійних свят він не забуває привітати освітян, медиків, культосвітніх працівників і працівників торгівлі. Заохочує не тільки добрим словом, а й обов’язково вручить подарунок.
Робить усе для того, щоб допомогти малозабезпеченим. Водночас намагається вирішити ті проблеми, з якими до нього звертаються жителі села. С. Лупак старається допомогти в розбудові церковної громади та сприяє проведенню заходів, які там відбуваються. Не відмовляє і школам в оновленні матеріально-технічної бази.
Разом із активом села брав участь у зборі продуктів харчування, одягу і взуття, які відправляли в зону АТО. Конкретно намагається допомогти і жителям Сільця, які захищають нашу землю на Донбасі.
Робота С. Лупака на видноті. Він бере активну участь у розбудові села – ремонті вулиць, пам’ятника Пресвятої Богородиці, висадженні дерев. Надає допомогу ветеранам війни, афганцям і чорнобильцям, інвалідам, і не забуває він і про багатодітних сімей.
Задумав за власний кошт видати книгу «Спогади про Сільце». Це буде чудовий подарунок жителям рідного села. Молодь повинна знати про своїх дідів і прадідів. Бо хто не знає власної історії, той не має свого майбутнього. Цю істинну добре пам’ятає С. Лупак. Тому й спрямовує свої зусилля до того, щоб зробити корисне для села. Він не на словах, а конкретними справами допомагає громаді.
Звісно, добрих справ у Сергія Андрійовича є багато. Всіх їх не перелічити. Про них знають односельці. Нема нічого дивного в тому, що його свого часу сільчани обирали депутатом Сілецької сільської ради і вже вдруге делегували йому представляти свої інтереси в районній раді.
А ще він – зразковий сім’янин і хороший батько. Разом з дружиною Тетяною виховують двоє дітей: Максима та Андрія. У колі сім’ї відпочиває від усіх повсякденних турбот.
Першого жовтня Сергію Андрійовичу виповниться сорок п’ять. З ювілеєм Вас!

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар