Версія для друку Версія для друку

ГОСПОДАРЮВАТИ ЕФЕКТИВНО ЯК ДЛЯ СУЧАСНИКІВ, ТАК І ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ

Закарпатці заслужено гордяться своїм краєм, який споконвіку належить до найбільш заліснених регіонів України. У області ж Іршавський район має залісненість рівну середній по області. Найбільша частка із трьох господарюючих структур у державному лісовому фонді на Іршавщині належить ДП «Довжанське лісомисливське господарство». Традиційно в середині вересня напередодні Дня працівника лісу, редакція газети «Нове життя» надає свої сторінки для колективу цього підприємства, зокрема, його керівництва. Директор державного підприємства Василь Ледней – наш сьогоднішній співрозмовник.
– Василю Івановичу, як вашому колективу господарюється цього року?
– Колектив державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство» – трудова громада фахівців своєї справи. Об’єднані вони щонайперше покликанням оберігати і примножувати найбільше багатство України , нашої області і району – ліси. Берегти і примножувати для лісівника – значить раціонально, згідно із науково обґрунтованими нормами господарювати в зеленій коморі країни.
Впродовж восьми місяців, за рахунок виробничої діяльності, ДП «Довжанське ЛМГ» отримало майже на 30 мільйонів гривень товарної продукції.
Що найбільш достовірно віддзеркалює ефективність будь-якої господарюючої структури? Правильно, –кількість сплачених податків у державну казну та в місцеві бюджети різних рівнів. Так, з початку року ДП «Довжанське ЛМГ» сплатило більше 10 мільйонів гривень податків різного рівня. В цьому спільному кошику виділяємо: 1,8 млн. грн. – лісового доходу; 4,3 млн. грн. – ПДВ; 153 тис. грн. – військового збору; 430 тис. грн. – податку на прибуток. Нами сплачено платежів єдиного соціального внеску1,86 мільйона гривень. Суттєву фінансову підтримку мають від результатів нашої господарської діяльності і місцеві територіальні громади. 1.2 млн. грн. — внесок нашого підприємства у забезпечення їх фінансового благополуччя.
– Коли вже мова зайшла про одну із форм зв’язків із населенням, громадами, місцевими органами влади, розвинемо цю тему?
– Тема водночас і благодатна, і складна. Ми не можемо, та навіть більше ніколи і не ставили та й не ставитимемо собі за мету бути закритими від громад. Постійно і системно комунікуємо із ними. Маємо офіційний сайт, де у відкритому доступі кожен бажаючий має можливість довідатися про нашу діяльність. В рамках чинного законодавства узгоджуємо ті аспекти нашої господарської діяльності, як це передбачено Лісовим кодексом України та іншими законодавчими актами нашої держави. При держпідприємстві діє громадська рада.
Про те, наскільки з однієї сторони є ефективними і необхідними зв’язки підприємства із органами місцевої влади, можна судити по тому, що наші працівники є членами виконавчих комітетів і депутатами місцевих рад. Окрім усього, для нас це є одним із важливих елементів господарювання в процесі проведення сертифікації лісів.
Особливу увагу керівництво і в цілому підприємство звертає на забезпечення соціальної сфери та населення паливними дровами. За вісім місяців поточного року нами отоварено населення дровами паливними в обсязі 2,7 тисячі кубометри. Загальноосвітнім школам району відпущено 219 метрів кубічних паливних дров, а дошкільним навчальним закладам – 302.
– Василю Івановичу, за високими виробничими показниками щоденні зусилля людей.
– Саме так. Їм, нашим працівникам, незалежно від займаної посади, – шана і повага. Щонайперше реалізовується вона у матеріальному заохоченні, середньомісячна заробітна плата по господарству становить більше 7 тисяч гривень.
Вважаю також за необхідне у переддень свята назвати імена тих, чия праця, досвід, авторитет, самовідданість у роботі по збереженню і примноженню лісового багатства нашого району заслужено визнані, як у колах широкої громадськості, так у власному колективі і, що по-особливому цінно, на рівні області і країни серед працівників галузі. Серед них: Михайло Батрин – майстер лісу Довжанського лісництва; Іван Бідзіля – верстатник виробничої дільниці «Довге»; Олександр Продан – майстер лісу Річанського лісництва; Василь Рошинка –майстер лісу Лисичівського лісництва; Ганна Маргіта – помічник лісничого Загатського лісництва; Михайло Гільперт – помічник лісничого Довжанського лісництва, Іван Продан – помічник лісничого Лисичівського лісництва; Василь Ковач – старший єгер Річанського лісництва,; Юрій Рогач – майстер лісу Білківського лісництва; Роман Бігарі – майстер на лісозаготівельних роботах, Федір Котубей – майстер лісу Великодільського лісництва; Іван Вербич – майстер лісу Білківського лісництва і Михайло Ломага – майстер лісу Загатського лісництва.
– Василю Івановичу, який головний лейтмотив у високих зарплатах працівників підприємства, стабільних і високих його прибутках?
– Все назване та й багато іншого не може нас не радувати. Але в кінцевому результаті всі наші зусилля спрямовані на головне – на відновлення та збереження лісових ресурсів. Ми повинні господарювати таким чином, аби передати прийдешнім поколінням зелене багатство краю і країни не виснаженим, а примноженим та квітучим.
А для цього вкладаються відповідні кошти на ведення лісового та мисливського господарства, відновлення лісів та догляд за лісовими ділянками, охорона їх від пожеж, утримання лісів у хорошому санітарному стані. Одним словом, формування хороших екологічно стійких лісів майбутнього. Загальна сума вкладених коштів на ці цілі за 8 місяців цього року склала майже 12 мільйонів гривень.
– Василю Івановичу, ліс для жителів наших населених пунктів – це не тільки комора, яку Ваш колектив оберігає і примножує і до якої останніми роками ми йдемо за запасами дров на зиму, але ще і місце масового відпочинку тисяч горян, які мають свої улюблені місцини.
– Це не менш важлива сфера, на яку з кожним роком, мабуть, зростатимуть наші зусилля і будуть направлені додаткові ресурси. Тема по-справжньому важлива уже тепер, так і не менше — в майбутньому. Ми це розуміємо.
А тому вже реально працюємо в цьому напрямку. Прокладено та промарковано три туристичні маршрути. Формуємо та облаштовуємо місця відпочинку на всіх лісництвах. Зокрема, завершуємо будівництво цілої рекреаційної зони на базі Довжанського лісництва, де буде можливість відпочити та набратися сил як для дорослих, так і для дітей. На ці об’єкти використовуємо виключно кошти, зароблені господарством.
***
Ми, господарська структура, сформована саме в роки незалежності України. При цьому зуміли перейняти і зберегти кращі надбання наших багаторічних попередників, хто зумів передати нашим сучасникам багаті лісові ресурси, і розвиваємо їх та примножуємо відповідно до сучасних вимог як вітчизняних, так і міжнародних стандартів ведення лісового господарства.
Розмову вів
Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар