Версія для друку Версія для друку

ЯК ПОВОДИТИ СЕБЕ У НАТОВПІ

НАТОВП. В чому його небезпека для людини? Як поводити себе у натовпі щоб не постраждати?
Натовп – це особливий біологічний організм. Він діє за своїми законами і не завжди враховує інтереси окремих осіб, в тому числі і їх життя.
Почуття страху, що охоплює групу людей, миттєво передається іншим і переростає в некерований процес — паніку. У людей різко підвищується емоційність сприйняття того, що діється навкруги, знижується відповідальність за свої вчинки. Людина не може розумно оцінити свою поведінку і обстановку, що склалася. В такій атмосфері досить тільки одному висловити, виявити бажання втекти з небезпечного району, як людська маса починає сліпо копіювати його дії. Тому люди найчастіше гинуть не від самої небезпеки, а від страху і паніки, що виникають у натовпі. Про це треба завжди пам’ятати і передбачати можливу небезпеку.
Правила поведінки у натовпі під час масових заходів:
щоб не загинути у натовпі, краще правило – не потрапляти в нього або обминути його. Якщо це не можливо, ні в якому разі не йти проти натовпу;
пам’ятайте, що найнебезпечніше – бути затиснутим і затоптаним у натовпі!
Люди завжди прориваються вперед, до виходу. Найбільша тиснява буває в дверях, перед сценою, біля арени і т.д. Тому, входячи в будь яке приміщення, треба звертати увагу на запасні і аварійні виходи, знати, як до них добратися;
не наближайтеся до вітрин, стін, скляних дверей, до яких тебе можуть притиснути;
якщо натовп захопив тебе – не чини йому опору;
глибоко вдихни, зігни руки в ліктях, підніми їх, щоб захистити грудну клітину;
не тримай руки в кишенях, не чіпляйся ні за що руками, – їх можуть зламати;
якщо є можливість, защепніть одяг;
високі підбори можуть коштувати вам життям, так само, як і розв’язаний шнурок;
якщо ви потрапили у натовп, зніміть прикраси, шарф, краватку, викиньте сумку, парасольку і т.д;
якщо у вас щось впало, ні в якому разі не намагайся підняти, – життя дорожче;
головне завдання в натовпі – не впасти. Якщо тебе збили з ніг і ти впав на землю, спробуй звернутися клубком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. При будь–якій можливості треба спробувати встати на ноги.
Якщо з вами дитина:
посадіть її на плечі та просувайтеся далі,
якщо ви удвох, поверніться обличчям один до одного, створивши зі своїх тіл і рук захисну капсулу для дитини, і просувайтеся далі. Після цього необхідно вибратися в безпечне місце і по можливості надати чи отримати першу допомогу.

Іван Глушко,
начальник караулу ДПРЧ-5 УДСНС України
у Закарпатській області, капітан служби ЦЗ.

Ваш отзыв

Ваш коментар