Версія для друку Версія для друку

Мистецька палітра Іршавщини

Днями в залах Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая розгорнуто персональну виставку іршавського митця Василя Бобіти. В експозиції нараховується близько 60 творів живопису. Привертають увагу полотна: «Копиці», «Хатинка», «Осінні контрасти», «Вечірня симфонія», «Зима не за горами». Площинне вирішення кольору, глибокий символізм творів, проникливий дух зображуваного дійсно нагадує музичну симфонію, яка емоційно діє на глядача заставляє бути небайдужим до світу, який пропонує митець. Цей світ не видуманий, а взятий з життя, але пропущений крізь призму свого бачення, крізь душу і серце. Художник щиро ділиться з глядачем своїми емоціями, роздумами, тривогами і радістю буття.
Фантастичний світ, космічна безмежність спостерігаються на полотнах формалістичного вирішення. Це серія «Створення», «Океан», «Стихія», «Джерело води живої». У цих полотнах відчувається присутність божества, якоїсь надприродної сили.
Цікава серія робіт «Логос», «Жертва за гріх», «Вихід», «Вогонь з неба». Це творчі експерименти митця у нескінченних пошуках свого Я. Творчість Василя Бобіти гармонійно вписується в Закарпатську художню школу, збагачує і примножує мистецькі здобутки корифеїв нашого краю.

Василь ФІЛЕШ,
член Національної спілки
художників України.

Ваш отзыв

Ваш коментар