Версія для друку Версія для друку

Європа далеко від нас ментально

Проблема, яка на перший погляд не така глобальна, але з цього все починається. Вранці, їдучи в автобусі, постійно говорять про «Європу». Та то все даремно, нічого не зміниться, країна така, політики такі.. Особливо це гучно викрикують водії.
Європа, – це не щось абстрактне. Це – він, або вона, чоловік, чи жінка, які у своїй країні творять цю Європу. Жити по-європейськи коли будемо? Нескоро. Бо у Європі люди не чекають по 10 хв. на пішохідному переході, при цьому тікаючи, а не йдучи. Пішоходи просто не можуть цього не робити, бо водії ТЗ практично не враховують знаку пішохідного переходу.
Правила дорожнього руху говорять, що пішохід має право першочергового переходу проїзної частини в спеціально відведених місцях (регульовані або нерегульовані пішохідні переходи), за умов забезпечення безпечної ситуації на дорозі. Усім це відомо, тільки реальність усе псує.
Бережним потрібно бути вдень, а у темну пору взагалі не варто дорогу переходити?!
Адже, найпоширенішими видами аварій є наїзд на пішохода і зіткнення транспортних засобів – на них припадає 69,3% усіх дорожньо-транспортних пригод.
Звичайно, бувають випадки, коли пішоходи не дотримуються правил дорожнього руху, перетинають проїжджу частину не по пішохідних переходах.
Одним із заходів впливу на поведінку учасників дорожнього руху є адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Гадаю, якби було поставлено світлофор у місцях, де рух є найактивнішим, то проблема була б частково вирішена.
А поки будьмо хоча б толерантними один до одного, особливо до людей похилого віку, яким для того, аби перейти дорогу, потрібно більше хвилини…

Ганна Войтович,
студентка 3-го курсу відділення журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар