Версія для друку Версія для друку

Діти в школу збирались, або недитячі ціни на дитячі речі

Зошити, ручки, фарби, альбоми, блокноти, кросівки, сукні, портфелі, футболки… Цей список можна було б продовжити майже до безкінечності, адже зібрати дитину до школи не так вже й просто, як здавалося б на перший погляд. Список необхідних речей для школяра досить великий. Потрібно все встигнути купити, нічого не пропустити. Як зібрати дитину до школи? Та скільки це обійдеться батькам?
Найбільше «б’є» по гаманцях батьків купівля одягу. Адже їм одразу потрібно придбати кілька пар сорочок та штанів для хлопця, суконь і блузок для дівчинки.
Отож, щоб одягти хлопчика до навчального року, потрібно в середньому витратити на піджак від 450 грн, штани від 380 грн; ціна на сорочку коливається від 250 грн, пара шкарпеток коштує від 25 грн.
Вдягти дівчинку-школярку батькам обійдеться дорожче. З гаманця доведеться викласти немалу копійчину за спідничку – від 300 грн, сарафан – 520–850 грн, блузку можна купити за 300–600 грн, колготи – від 70 грн. до 200 грн. Дитяче взуття пропонують за ціною від 520 грн.
Окрім шкільної форми, необхідно придбати і спортивну. Тут теж ціни залежать від якості. Якісна форма, яка зможе прослужити декілька років, буде коштувати близько 1250 гривень, економніший варіант коштуватиме близько 600 гривень. Також для занять фізкультурою школяру необхідні кросівки, їхня ціна становитиме від 400 гривень.
Якщо на шкільній формі батькам ще вдається зекономити, то ранець варто купувати якісний. Бажано з ортопедичною «спинкою», адже такий рюкзак не завдасть дитині проблем із хребтом. У магазинах, де пропонують все для навчання, ранці коштують від 450 гривень і до 1000 гривень.
І ще не менш важливий список канцелярського приладдя, який обійдеться батькам ще на 500-600 грн. Дуже часто перед новим навчальним роком зошити, щоденники, альбоми отримують новий модний дизайн. Їх прикрашають зображеннями найвідоміших зірок телепрограм, серіалів та мультфільмів. Однак варто зазначити, що закупівлею канцтоварів займаються батьки дітей молодших та середніх класів, бо старшокласники є менш вибагливі, вони окрім кількох зошитів та ручки, до школи, зазвичай, більше нічого й не купують. Насправді асортимент для школяра є надзвичайно великий. Тож дітлахам та їх батькам є де «розгулятись».
Наприклад: ручки – від 1,5 грн; олівці кольорові – середня вартість 40 грн; олівці прості – від 1,5 грн; фломастери – від 15 грн; лінійка пряма – від 2 грн; щоденник – від 15 грн; зошити (на 12 арк) – 1,00-3,00 грн; альбом – від 10 грн; фарби – від 20 грн; папір кольоровий – від 8 грн; картон кольоровий – від 10 грн; пластилін – від 20 грн; клей – від 4 грн; папка для зошитів – від 30 грн; обкладинки на зошити (10 шт) – від 20 грн; обкладинки на книги – від 35 грн; пенал –від 30,00 грн; гумка– 3,5 грн, стругачка– 6 грн.
Таким чином, за всі необхідні для учня речі батькам доведеться викласти «кругленьку» суму. Загалом, за підрахунками стандартний набір речей на 1 вересня для школярки обійдеться не менш ніж у 3 500 гривень, а для школяра – 3 400 гривень.

Христина Гозда.

Ваш отзыв

Ваш коментар