Версія для друку Версія для друку

Є чим пишатись !

Великий Раковець – мальовниче закарпатське село, з цікавою історією, легендами та відомими постатями, населення якого становить близько 4,5 тисячі осіб. Площа – 34,170 км. Голова сільської ради – Андрій Васильович Худа. День села святкують у останню неділю вересня. Зазвичай святкують в центрі села, де збирається багато народу, і кожен може придбати щось з солодощів або речі.Також відвідують храм Різдва Божої Матері, який було засновано на початку XIX ст. Організовують і розважальну програму під вечір: концерти, танці.

За легендою, назва села походить від лікаря на прізвище Раковець, який за лікування від селян не брав грошей.Тому всі говорили, що вони ходять «До великого Раківця». Більшість населення займається рослинництвом, тваринництвом.Урожайність земель Великого Раківця завжди на високому рівні. В селі проживає багато підприємців, які мають торгові точки.
В селі розташовані 10 закладів громадського харчування, з них це кафе, бари, 4 дошкільні навчальні заклади, 2 загальноосвітні школи, прийомна сім’я та дитяча школа мистецтв, 2 аптеки та 2 бібліотеки, амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Також є заклад «Будинок культури», у якому знаходяться літературно-меморіальний музей ім Ю. В. Мейгеша та музей «Берегиня», і де проходять музичні концерти, виступи. Село славиться своїми видатними особистостями: О.П.Цугорка — знаний і талановитий художник, О.І.Попович — відома поетеса, П.І.Копинець – композитор, П.І.Копинець – поет, С.П.Мельник – композитор, І.Г.Мельник – поет, О.С.Худа – поетеса і композитор, І.М.Галайда – поетеса і керівник ансамблю «Раківчаночка», Г.І.Штумф – художник, І.І.Мельник – винахідник, нагороджений грамотою президії Верховної Ради України. Активність людей висока, часто проводяться культурні та спортивні заходи. Також на все село є 9 бетлегемів.
Марина Порада,
студентка I курсу
відділення журналістики
УжНУ

Ваш отзыв

Ваш коментар