Версія для друку Версія для друку

Вдячно про колегу

Наш педагогічний колектив – колектив жінок. Сьогодні хочу сказати добре слово про Марту Іванівну Лутак (дівоче прізвище Чонка). Вона народилася в селі Чорний Потік (присілок Юровиця) у багатодітній родині колгоспників. Із розповідей Марти Іванівни я дізналася, що дуже рано із життя пішли її батьки. Прийшлося чотирьом сестрам та трьом братам самостійно будувати життя.
Із болем на душі Марта Іванівна часто згадує про дитячі шкільні роки. Та попри все, хоча вона була серед усіх наймолодшою, навчалася у школі старанно. Після її закінчення вступила до УжДУ на хімічний факультет на очну форму навчання. І тут однокурсники запримітили у неї ініціативність, активність, організаторські здібності, відповідальність у навчанні, обрали її старостою групи. Псля закінчення УжДУ навчала хімії у заочній школі Чорного Потоку. Пізніше переведена до Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ступенів. Із 1978 року і по цей час працює у даній школі чимало її учнів пам’ятають уроки своєї любимої вчительки, які запали в душу на все життя. З цією вчителькою пов’язане найдорожче, найцікавіше, що відбувалося в школі та у душах її вихованців. Добрих справ у педагогічній роботі немало. Завдяки її урокам знань і добра, багато учнів пішли по її стопам, деякі з них працюють навіть поруч з Мартою Іванівною у цій школі: Мар’яна Михайлівна Лендєл, Яна Михайлівна Стегура, Наталія Василівна Балега. Та й рідні діти пішли по стопам матусі – дочки Наталія Іванівна Савко – вчителька англійської мови Смологовецької школи, Людмила Іванівна Щока – вчителька хімії Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ст. Великою втіхою вони є для матусі, користуються повагою та авторитетом серед педагогів, батьків своїх учнів, бо так їх виховувала рідна матуся.
Скільки вечорів, цікавих та змістовних предметних тижнів із хімії та біології були підготовлені та проведені нею на високому рівні. До їх проведення особисто сама складає сценарій. А скільки у неї методичних уроків, які заслуговують на увагу. Має чим пишатися наша колега. Має особисту іскру педагога. Своїх учнів вона навчає найважливішому, найнеобхіднішому в житті – доброті, чесноті, порядності, людяності. Поталанило й тим, у кого Марта Іванівна була класним керівником. А скільки її учнів саме у своєї улюбленої вчительки проходили педагогічну практику, після закінчення ними вищого навчального закладу.
Ось такі педагоги потрібні в сучасній школі – професіонали, ерудовані фахівці.

Наталія Данканич.

Ваш отзыв

Ваш коментар