Версія для друку Версія для друку

Пам`ятка чи диспансер?

Ось уже понад 20 років жителі села Довге та провідні краєзнавці району намагаються зберегти визначну пам’ятку архітектури – мисливський замок графа Телекі. Славетний колись маєток переживає сьогодні не найкращі часи: вже 64 роки, як у його будівлях «поселилося» протитуберкульозне відділення Іршавської райлікарні, або ж, іншими словами, тубдиспансер.
Історія замку розпочалася ще у 1711 році, коли на знак подяки за активну допомогу в придушенні повстання куруців, імператор Карл III дарує ці землі графу Ласло Телекі — фішпану комітата Феєр. Основні маєтки нового власника були в Трансільванії, і він розпочинає будівництво замку, який став його літньою резиденцією.
За часів Радянського Союзу замок став власністю держави, а в 1953 році у його приміщенні відкрили тубдиспансер. Нині тут функціонує стаціонарне відділення на 60 ліжок, клініко-діагностична лабораторія та рентгенологічний кабінет. Та все ж, незважаючи на всі плюси й користь, яку приносить цей лікувальний заклад, його розміщення в центрі села становить неабияку загрозу для тутешніх жителів. Крім того, тубдиспансер знаходиться в будівлі XVIII ст., що є пам’яткою історії та архітектури і має велику культурну цінність.
Наталія Бісьмак, студентка І курсу відділення журналістики УжНУ

Ваш отзыв

Ваш коментар