Версія для друку Версія для друку

Юні туристи України збиралися в Осої

Із 19 по 24 липня у Центральному таборі туристського активу учнів України с. Осій проходив ХІ Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців.
– Організатор зльоту, — каже директор табору Іван Матіко, — Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. Команди працювали за шістьма напрямами краєзнавчих досліджень: історичне краєзнавство, археологія, фольклор і етнографія, екологія, географічне краєзнавство, геологія.
Протягом цього часу проводились наради, конкурси, вікторини, змагання з навичок польової експедиційної роботи на краєзнавчих станціях. Проводилась також робота творчих майстерень за напрямами краєзнавчих досліджень. Особливо припала усім до душі конкурсна програма «І рушник вишиваний на щастя, на долю дала».
У таборі відпочивали, набиралися досвіду і займалися краєзнавчою роботою діти з Донецької, Волинської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Черкаської, Чернігівської та інших областей України. Мета зльоту – державна підтримка обдарованих та талановитих дітей, а також національно-патріотичне виховання підростаючого покоління.
У розмові заступник директора Українського державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Дмитро Омельченко сказав:
– Я щороку приїжджаю в гірське село Осій. Учні із східних і південних областей дуже задоволені перебуванням у таборі. Тут ніби згусток усього Закарпаття – високі гори, полонини, вічнозелені ліси, чисте повітря, цілюща джерельна вода. А ще в Осої народилися народний артист України Іван Попович, відомі письменники Федір Потушняк, Іван Петровцій, при Осійській ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито літературний музей. Крім пам’ятних місць села, ми також їздили до мукачівського замку «Паланок», навідуємось до обласного центру, зустрічаємось з відомими особистостями Закарпаття. У години відпочинку учні дружно співають українські народні пісні. У кожного з них залишається чимало приємних вражень.
На належному рівні готують тут сніданок, обід, вечерю. Закарпатські страви особливі – колоритні і смачні. Кмітливі хлопці і дівчата записують рецепти, щоб приготувати щось подібне і в себе вдома.
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар