Версія для друку Версія для друку

Талановиті вихованцІ

Завжди кажуть, що талант родом із дитинства. І що кожна людина народжується із зернятком у руці. Тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. З таким зернятком у руці народилася Марія – Кароліна Поп – учениця 10 класу Білківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Вона є переможцем шкільних, районних та обласних олімпіад, а також є вихованкою секції «Хімія» Малої академії наук України Іршавської районної станції юних техніків.
Марія – Кароліна Поп навчається другий рік в секції і є неодноразовим переможцем. Цього навчального року Марія – Кароліна працювала над науково-дослідницькою роботою «Визначення вмісту нітратів у питній воді та вплив їх на організм людини». В науково-дослідницькій роботі вихованка провела наукове дослідження вмісту нітратів у природній та фасованій питній воді, які споживаються людиною щоденно та розробила ряд рекомендацій, щодо уникнення небезпечної дії нітратів на організм людини. В науковій роботі Поп Марія – Кароліна порівнює вміст нітратів питної води з сільського джерела своєї школи та питну фасовану воду, яка продається в різних супермаркетах для пиття і приготування їжі. Дана робота була представлена нею на І (районний) етап захисту НДР членів Малої академії наук і зайняла І місце, потім на обласний конкурс – захист НДР в м. Ужгороді і зайняла ІІ місце. Вихованка нагороджена грамотами відділу освіти Іршавської райдержадміністрації та дипломом Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Закарпатського територіального відділення Малої академії наук Закарпаття за ІІ місце у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.
Марія – Кароліна Поп також є учасником заочного конкурсу членів МАНУ «МАН Юніор – дослідник» з науковим дослідженням на тему «Вплив кислих грунтів на вирощування помідорів» і зайняла ІІІ місце.
За свої досягнення вихованка цього року з 9 по 15 липня згідно затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України (від 27.12. 2016 р. №1626) навчалась в Міжнародній біологічній школі на базі лабораторії ВіоCEN в. м. Варшава, Республіка Польща.
Бажаємо вихованці Іршавської районної станції юних техніків, Марії – Кароліні Поп, творчої наснаги і натхнення, завзятості й сміливості у своїх прагненнях,успіхів у всіх починаннях, творчих злетів та перемог на всіх етапах конкурсах-захистах НДР членів МАН. «Я щиро переконана: немає дітей необдарованих. Треба лише допомогти відшукати дар у кожному. Підтримати і розвинути його.
Ольга Мондяк,
керівник секції «Хімія»
районної станції юних техніків

Ваш отзыв

Ваш коментар