Версія для друку Версія для друку

Дозвольте собі жити довго. Так що починайте свій шлях до 100-річчя!

Найбільшою популярністю з усіх продуктів бджільництва у нас користується мед, — але ж інші дари пасіки – маточне молочко, гемогенат трутневих личинок, пилок, перга, прополіс, підмор, забрус, бджолина отрута, личинки воскової молі, віск – теж допоможуть бути здоровим.
Усі продукти бджільництва – це концентровані збалансовані натуральні продукти харчування.
Люди давно замислювались над тим фактом, що бджолина матка, живлячись лише матковим молоком, відкладає яйця 1,5-2 тисячі щодоби, живе 5-6 років, а не 30-40 днів, як робоча бджола. Це завдяки дії маточного молочка (на Заході його називають «Королівське желе»), ми зможемо прожити довше.

Гемогенат. Гемогенат трутневих личинок – цінний біологічно активний продукт. За своїм складом гемогенат схожий на маточне молочко і відрізняється від нього більшою кількістю ферментів, а також гормонів-тестостеронів, прогестерону й естрадіолу. Гемогенат личинок є сильним геронтологічним засобом, який значно може продовжити життя людини.
У залежності від використання його можна вважати біостимулюючим продуктом, а також медикаментом.
Пилок. Наприклад, лише 30 г. обніжжя (пилку) покриває добову потребу людини у вітамінах, білках і мікроелементах. Обніжжя містить у сім разів більше незамінних амінокислот, аніж м’ясо, молоко, сир, яйця тощо.
Крім того, пилок є ще й природним стимулятором кровотворення, основними мінеральними складовими не поступається такому відомому комплексу вітамінів, як «Береш-плюс».
При купівлі пилку варто звернути увагу на його зовнішній вигляд. Це повинні бути тверді грудочки неправильної форми та приємні на запах і смак.
Перга. Це обніжжя (пилок), яке бджоли обробили і законсервували. За цілющими властивостями переважає обніжжя – у ній більший вміст вітаміну К та в шестеро більше молочної кислоти.
Це теж незамінне джерело амінокислот, вітамінів, антибіотиків. Тому її слід споживати при анемії, виразці шлунка, дисбактеріозі, гастриті і т. д.
Пергу визнано найкращим біостимулятором при лікуванні передчасного старіння, адже це потужний антиоксидантний засіб. Перга особливо корисна при лікуванні захворювань, що пов’язані із сечостатевою системою чоловіків.
Через велику кількість вітамінів і мікроелементів пилок і перга застосовуються в комплексній терапії для лікування серцево-судинних захворювань.
Прополіс. Бджоли творять справжні дива: виробляють мед, маточне молочко, віск, прополіс – неперевершені і доволі цінні продукти у харчуванні людини. Бджоли – єдині творці особливого продукту – прополісу, який наділений безліччю дуже цінних, просто загадкових властивостей.
Інколи прополіс називають бджолиним бальзамом. І це справді так. Вчені дослідили, що шматок сирого м’яса, покритий шаром прополісу, навіть на сонці залишався свіжим протягом кількох місяців. Дослідження властивостей прополісу та практика його застосування для лікування різних хвороб все більше переконують дослідників у тому, що прополіс має високі бактерицидні та антимікробні властивості, здатні вбивати хвороботворні мікроби.
Перевага прополісу над деякими іншими лікувальними препаратами полягає в тому, що він зовсім не шкідливий для організму і може бути використаний як самостійний лікувальний засіб, так і в різних комбінаціях або поєднаннях з іншими препаратами.
Прополіс використовується з прадавніх віків. Є серйозні наукові дослідження, у яких поважні світила медицини доводять, що він згубно діє на більш як 100 видів мікроорганізмів.
Підмор бджолиний. Підмор бджолиний є давнім цілющим засобом, про який знає небагато людей. Та й ті, хто про це чув, вважають його чимось на зразок знахарського зілля. Підмор бджіл – це, на жаль, просто загиблі бджоли. Підмор на пасіці є цілий активний рік, але найбільша його кількість буває навесні, під час проведення весняної ревізії бджолиних сімей. Для використання застосовують лише той, який непогано зберігся. Він має бути сухим, без цвілі й ознак розкладання. Також підмор можна отримати, коли бджоляр збирає всіх загиблих бджіл на пасіці: на прилітній дошці, усередині вуликів під час огляду чи пересадки сімей. Кількість буде невеликою, але її досить для приготування препаратів на одну-дві особи.
Апітерапія вже давно вважає бджолиний підмор могутнім лікарським засобом, випробуваним лікарями-апітерапевтами.
Основна діюча речовина підмору – хітиновий покрив тіла комахи, який містить гепарин, що пригнічує запальні процеси, стабілізує тиск і цілюще впливає на кров та судини. А також хітозан, який зміцнює імунну систему, нормалізує діяльність багатьох систем організму, пришвидшує загоєння опіків та ран без утворення шрамів, виводить із організму надлишок жирів і холестерину, має радіопротекторну та антитоксичну дію, очищає печінку від лямблій та нормалізує мікрофлору кишківника.
Забрус. Це воскові кришечки медових сотів, які пасічник зрізає під час викачування меду.
Дослідження американських та вчених інших країн показали, що забрус є високоефективним засобом для лікування цілої низки захворювань, в тому числі бактеріальних та вірусних захворювань носоглотки та верхніх дихальних шляхів. Він не викликає алергічних реакцій, і збудники хвороби не звикають до цього природного продукту. Одужання, як правило, наступає швидко і без ускладнень. Окрім того, жування забрусу сприяє щедрому виділенню слини, яка підвищує секреторну і моторну функції шлунку. Компоненти забрусу поліпшують обмін речовин в організмі, благотворно впливають на кровообіг і працездатність людини, а віск укріплює її ясна.
Тому, коли надворі доволі часто нестабільна погода і «гуляють» різноманітні віруси та інфекції, нежить та застуди, варто жувати забрус двічі а то й тричі на день. Також це сприятиме поліпшенню роботи шлунково-кишкового тракту, а ще лікує стоматит, ангіну, пародонтоз.
Віск, який залишається після прожовування, варто ковтнути.
Якщо забрус стане сухуватим (коли з нього витече мед на дно посуду), до нього можна додати кілька ложок меду. В такому вигляді він буде смачнішим та корисним.

Бджолина отрута. Бджолину отруту використовують з лікувальною метою з часів Стародавнього Єгипту.
Виробляється отрута (апітоксин) отруйними залозами бджіл. При ужаленні бджола залишає його в тілі ворога, і не тільки жало, але й увесь отруйний апарат. За одне ужалення бджола виділяє 0,2-0, 7 мг отрути. Після ужалення завдяки ритмічним скороченням жалючого апарату, отрута потрапляє в ранку. Через 15-20 хвилин вона повністю надходить в організм.
Воскова міль. Воскова міль – це вид комах, які харчуються тільки стільниками, а також пергою. Раніше воскову міль знищували, бо вона руйнувала пасіки. А нині спеціально вирощують в інкубаторах. Настоянка з неї стала мало не панацеєю від найтяжчих захворювань. Про цілющі властивості витяжок із личинок великої воскової молі в народній медицині відомо ще з ХІХ століття. Серйозні дослідження на цю тему проводив Мечніков, який намагався створити протитуберкульозну вакцину, знаючи, що личинки воскової молі можуть руйнувати й воскові оболонки палички Коха. Крім того, доведено, що екстракт личинок великої воскової молі може розсмоктувати рубці інфаркту.
«Настоянка великої воскової молі – природний антибіотик, що підвищує тонус організму. Та при важких недугах найкращий ефект дає лікування екстрактом личинок великої воскової молі. Він фактично не має протипоказів. Якщо вже не допоможе, то й не зашкодить – це вже точно. А виготовлений у домашніх умовах препарат не відрізняється від аптечного. Головне – дотримуватися пропорцій і технології, перевірених столітньою практикою».
Віск. Бджолиний віск має здатність збирати весь негатив, який ми накопичуємо. Ним добре лікуватись при неврозах, коли від протягу болить голова, дистонії різних типів, безсоння, переляків, тривожності, витягання болю із вуха восковою свічкою і т. д.
Зазначу, що бджолярі мирно живуть з бджолами багато років. Привітаймо бджолу – символ здоров’я! Так що не опускайте рук – виліковується той, хто прагне цього.

Юрій САМОРИГА,
пасічник

Ваш отзыв

Ваш коментар