Версія для друку Версія для друку

У пам’ять про старе Довге

У переказах про походження Довгого йдеться про те, що перше поселення під назвою Довге розташовувалося кілометрів десь за п’ять від теперішнього П’яцу (центру) — в урочищі Гутище. А вже ця місцина – від присілку Гірки за урочищем Золота. Там де сходяться Мала і Велика Свинки. Місцева топоніміка явно потребує детального дослідження допоки ще живі носії старих переказів, історій, ба навіть містифікацій, у яких переплелися прадавня історична правда, народна фантазія, мимовільні домисли, припущення тих, хто ще в дитинстві почув від дідів-прадідів довгими зимовими вечорами під гасовими лампами легенди про походження села. Як би то не було але навіть місцеві магнати Телекі із Австрії шукали в Золотій поклади дорогоцінного металу, та й при перших роках не гребувала цим радянська влада.
Проте до наших днів найбільш живучими виявився переказ про перше поселення у цій місцевості та навіть залишки церкви. Цілком ймовірно, що археологічні розвідки шурфами змогли би виявити матеріальні підтвердження легендарних переказів.
А от жителі Гірок – найближче сучасне довжанське поселення. Із покоління в покоління поміж них живуть перекази про те, що інколи ніби з-під землі чути подзвін. Саме тому в 2011-ому році за ініціативи Віктора Гойса, Івана Гернешія та деяких жінок встановили Пам’ятний Хрест та облагородили прилеглу територію, про що тоді повідомляла наша районна газета. За ці роки встановилася певна традиція проводити Святу літургію другого дня після вшанування святих апостолів Петра і Павла. Як правило, за свідченням вірників майже щоразу того дня йде дощ.
Аби позбавити земляків дискомфорту під час цієї благородної справи директори державних підприємств «Довжанське лісомисливське господарство» — Василь Ледней та ДП СЛАП «Іршавське лісове господарство» — Іван Фущич вирішили звести для священнослужителів та вірників літню альтанку. На початку цього тижня в Гутищах кипіла робота. Під керівництвом лісничого Довжанського лісництва Григорія Степаненка майстри лісу Василь Німчук, Василь Вовканич, Іван Борбіль, Владислав Лева, Карло Ільканич, Михайло Батрин, Іван Гернешій, Віктор Гойс, Петро Ловга, Василь Сливка, Василь Кополовець стали на деякий час будівельниками.
Благодійники постаралися, щоб об’єкт до свята був готовий.
Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар