Версія для друку Версія для друку

«Цей хлопчина ще не програвав…»

Різновид настільних ігор шашки-100 менше відомий за шашки-64. Сильні спортсмени з цього виду спорту є в тих областях, які популяризують їх досить тривалий час і мають багаточисельну групу спортсменів, які активно беруть участь в різноманітних змаганнях. Це Харківська, Запорізька, Дніпровська, Житомирська, Вінницька області. В даний час потужно піднімаються спортсмени Івано-Франківської області. В Івано-Франківськ на особисто-командний Кубок України з шашок-100 приїхало чимало дуже сильних спортсменів. Інтерес викликала участь харківчанина легендарного Леоніда Ципеса. Фаворитом рахувався багаторазовий чемпіон України, чемпіон світу гросмейстер Артем Іванов. Свою силу він доказав, вигравши всі три програми (класику, швидку та блискавичну гри). Змагання проводились в міському шахово-шашковому клубі 1-9 липня.
Закарпатську область представляли два учасники. Повноцінну команду, на превеликий жаль, по об’єктивним причинам, не вдалося виставити. Непогано зарекомендував себе вихованець шахово-шашкового клубу «Вікторія» районного Будинку дитячої творчості юний першорозрядник Богдан Роман. В зустрічах з суперниками набагато досвідченішими за нього він шість турів не знав гіркоти поразки. Перед сьомим туром його суперник, представник Запорізької області, майстер спорту Єгор Бобков від друзів дістав настанову: «Не дивись, що твій суперник юний, адже Богдан Роман ще не програв жодної партії!». Саме ця зустріч продовжувалась найдовше. Йшла п’ята година боротьби, всі інші спортсмени закінчили свої двобої і з величезним інтересом споглядали за діями юного Богдана. І, хоч Єгор Бобков в закінченні гри мав невеличку матеріальну перевагу, партія все ж закінчилась миром. В підсумковій таблиці класичної програми Богдан посів 16 місце.
У блискавичній грі він піднявся ще вище, посівши 12 місце. Такі високі досягнення закарпатські спортсмени-чоловіки на всеукраїнських змаганнях в шашках-100 ще не показували.

Анатолій ВАЙДА

Ваш отзыв

Ваш коментар