Версія для друку Версія для друку

БУХГАЛТЕРІЯ – ЯК СЕРЦЕВО- СУДИННА СИСТЕМА ПІДПРИЄМСТВА

Будь-яке підприємство по аналогії, в принципі, порівнюючи, можна звести до живого організму. І особливо великого перебільшення в цьому навряд чи буде. Якщо прийняти за аксіому такий постулат, керівник організації, установи, підприємства і, по суті, його голова, фінанси – їх кров, проти такого підходу мало хто заперечуватиме, то апріорі ми повинні сприйняти як належне, що бухгалтерія є артеріальною системою і серцем такого організму.
Саме в такому підході, баченні і полягає сприйняття як живого процесу роботи фінансово-економічного блоку директором державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство» Василем Леднеєм.
— Інакше й бути не може, — розвиває його думку головний бухгалтер підприємства Мар’яна Вовканич. – Фактично через бухгалтерію відбувається якщо і не щоденний зв’язок з усіма нашими діловими партнерами, то системний і періодичний вже точно впродовж якщо і не кількох днів, то щотижня обов’язково. Ми маємо на даному етапі діяльності до ста підрядних і постачальних організацій-партнерів. Утримувати позитивний фінансовий баланс ми можемо тільки завдяки тому, що повсякденно тримаємо руку на пульсі наших витрат і доходів. Звичайно, обсяги роботи не порівняти співвідносно з різними партнерами. Такі вже роками перевірені і вивчені вздовж і впоперек, як говорять, мають із нами мільйонні обороти. Але для нас так само важливими у плані порядності та підживлення нашого фінансового стану є і партнери, яких умовно можна віднести до так би мовити легкої вагової категорії. Коли до числа перших ми беззаперечно відносимо ТОВ «Клен» і ТзОВ «ЕНО – меблі ЛТД» з їх мільйонними економічними розрахунками, то так само заслуговують у нашому колективі доброго слова і поваги до прикладу такі ФОПи Роман Ю. Ю. і Продан В. І. у яких фінансові розрахунки не перевищують кількох тисяч чи навіть десятків тисяч гривень.
Так уже склалося в сьогочасних економічних умовах, що нашими діловими партнерами є підприємства та підприємці в кожному з районів Закарпаття, а також і по всій Україні. Всі наші підрядні організації залучені до співпраці через систему «Прозоро».
— Мова йде про покупців продукції ДП «Довжанське лісомисливське господарство», — продовжує Мар’яна Василівна. – Окрім уже названих мною товариств з обмеженою відповідальністю «К’Лен» та «ЕНО-меблі ЛТД» це і ТзОВ «Цунамі», ТОВ «Перспектива», ФОП Сабов М.М. та інші – всього їх — 56. За попередніми даними, точний баланс діяльності підприємства за І-ше півріччя поки що не зведено. Можемо говорити про реалізацію продукції держпідприємством в тому числі з ПДВ дещо більше як на 25 мільйонів 406 тисяч гривень. Майже половина від цієї суми припадає на вже названих наших провідних партнерів.
ДП « Довжанське ЛМГ» неодмінно та вчасно виконує і свої зобов’язання перед Державним та місцевими бюджетами різних рівнів. З початку року підприємство сплатило 1 мільйон 398,7 тисячі гривень попенної плати в бюджети органів місцевого самоврядування, на землях яких господарює та 3 мільйони 302 тисячі гривень податку на додану вартість.
— Хочу також додати до цих цифр, — говорить головний бухгалтер лісомисливського господарства Мар’яна Вовканич, що єдиний соціальний внесок від нас уже складає1 мільйон 558,9 тисячі гривень. А до Держбюджету та місцевих бюджетів колектив вніс за перше півріччя 7 мільйонів 929,9 тисячі гривень, що по суті доволі суттєво перевищує намічені нами на початку року контрольні цифри. Часина чистого прибутку на сьогодні в нас складає дещо менше ста тисяч гривень.
За частоколом цих цифр не тільки фінансово-економічна успішність державного підприємства в цілому, але і кожного із його працівників відособлено. У першому півріччі середньомісячна заробітна плата його штатних працівників, а їх не так уже й мало – 154, становила 6, 678 гривень.

Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар