Версія для друку Версія для друку

Коли іскра – загроза урожаю

В районі розпочинається зернозбиральна кампанія. У цей час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах – кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, спалювання сухої рослинності – може призвести до загорання, внаслідок якого цілі гектари посівів здатні перетворитися на згарища.
Як правило, основними причинами виникнення загорань під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, а також випалювання стерні. Задля уникнення загорань на полях Іршавський РВ управління ДСНС України у Закарпатській області та ДПРЧ-5 м.Іршава нагадує основні правила пожежної безпеки при збиранні врожаю.
Перед дозріванням колосових хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, автомобільних шляхів мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки. Крім цього, перед хлібним масивом слід встановити попереджувальні знаки про заборону куріння, розпалювання вогнищ і т.д. Під час збирання врожаю суворо заборонено заправляти збиральну техніку пальним у хлібних масивах, а також курити й користуватись відкритим вогнем поряд із зерновими посівами. Разом із тим, не дозволяється спалювати стерню, післяжнивні залишки та розводити багаття на полях.
Михайло Попадинець.

Ваш отзыв

Ваш коментар