Версія для друку Версія для друку

КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ ВАГОМИЙ ПОКАЗНИК РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

Витрати на придбання нових матеріальних і нематеріальних активів, виготовлення їх власними силами, а також ремонт і модернізація, – важлива складова реформування сучасної економіки і зокрема виробництва.
Протягом І кварталу поточного року підприємствами і організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 21545тис.грн капітальних інвестицій проти 25052 за аналогічний період попереднього року. Це складало відповідно 2,6 та 4,7% загальнообласного обсягу.
У порівнянні з сусідніми районами менші обсяги було освоєно тільки в Берегівському та Свалявському районах і значно більші у Хустському, Виноградівському та Мукачівському.
Серед регіонів області найбільш привабливим для інвесторів у першому кварталі 2017 року був Ужгородський район, а найменші обсяги капітальних інвестицій було освоєно у Великоберезнянському районі.
Освоєння інвестицій у розрахунку на одну особу по району протягом першого кварталу поточного року дещо зменшилось у порівнянні з відповідним періодом 2016 року.
Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств і організацій та власні кошти населення на будівництво нових житлових будівель та реконструкцію наявного житлового фонду.
У першому кварталі цього року по району прийнято в експлуатацію 4730 метрів квадратних загальної площі житла. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року ріст становив 7,2 відсотка.
Більша частка індивідуального житлового будівництва (88%) припадає на сільську місцевість району, як у поточному, так і в минулих роках.
Активізація освоєння капітальних інвестицій протягом слідуючих кварталів сприятиме покращенню загальнорайонних показників та їх більшої питомої ваги в загальнообласних.

Світлана Грига,
головний спеціаліст-економіст відділу статистики в Іршавському районі

Ваш отзыв

Ваш коментар