Версія для друку Версія для друку

КОЛИ МОЖНА ВИХОДИТИ НА ПЕНСІЮ?

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», особи мають право на пенсію за віком після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення 60-и право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
55 років – які народилися до 30 вересня 1956 року включно;
55 років 6 місяців – народжені з 1 жовтня 1956 по 31 березня 1957 р.;
56 років – відповідно з 1 квітня 1957 по 30 вересня 1957 р.;
56 років 6 місяців – із 1 жовтня 1957 по 31 березня 1958 р.;
57 років – із 1 квітня 1958 по 30 вересня 1958 р.;
57 років 6 місяців – з 1 жовтня 1958 по 31 березня 1959 р.;
58 років – з 1 квітня 1959 по 30 вересня 1959 р.;
58 років 6 місяців – з 1.10.1959 по 31.03. 1960 р.;
59 років – з 1 квітня 1960 по 30 вересня 1960 р.;
59 років 6 місяців – з 1 жовтня 1960 по 31 березня 1961-го.
Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, заява про її призначення непрацюючим особам, а також членам сім’ї у зв’язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації).
Якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників за місцезнаходженням таких закладів (органів), інформує ГУ ПФУ в Закарпатській області.

Ваш отзыв

Ваш коментар