Версія для друку Версія для друку

Дитячий оздоровчий табір «Водограй»

Організація таборів відпочинку – одна з найцікавіших форм роботи з учнями в літній період. На базі Ільницької загальноосвітньої школи – інтернат І-ІІІ ст. для учнів Іршавського району щорічно організовується літній дитячий оздоровчий табір відпочинку «Водограй»з цілодобовим перебуванням. За короткий проміжок часу працівники табору створюють реальні умови для збереження і зміцнення здоров’я дітей, формування здорового способу життя, щоб кожна дитина повірила в свої сили і знала, що її здоров’я в її руках. Здоров’я – це не тільки відсутність хвороб, але і фізична, соціальна і психологічна гармонія людини. А також доброзичливі стосунки з людьми, природою і з самим собою. В таборі було створено 4 загони. Всім загонам діти дали неординарні назви: «Соняшник», «Дивосвіт», «Перчинки», «Дивограй». Не менш цікавими були їхні девізи та речівки. Очільниками загонів були: Іванна Гринюк, Мирослава Ромачевська, Оксана Яцканич та Вікторія Онисько.
У «Водограї» мали змогу відпочити здібні та обдаровані діти, які займали призові місця на різноманітних конкурсах та олімпіадах, а також діти з багатодітних та соціально незахищених сімей з усіх шкіл району.
Їх відпочинок забезпечували: начальник табору «Водограй» – Олексій Т.В., вчителі та вихователі, медичні працівники, технічні працівники та працівники кухні даного закладу.
У літньому таборі сплітаються активний відпочинок з розвитком інтелекту, вихованням особистісних якостей з розвитком самостійності.
Вихователі враховували дитячі інтереси, приймали до уваги потреби і бажання кожної дитини, їх індивідуальні потреби. Дітям пропонувалися різні завдання, завдяки яким вони могли виконувати свої бажання. Програма давала можливість кожній дитині проявити всі свої здібності в повному обсязі. В цьому допомагали спортивні змагання, інтелектуальні ігри і розваги, творчі конкурси, свята, подорожі.
Дуже цікаво пройшла табірна зміна у цьому році. Яскравими та пізнавальними були екскурсії в урочище Кам’янка, стежками рідного краю, на виробництва «К’Лен», Ільницьку лікарню, Ільницький МЗУ, де вихованцям провели пізнавальні екскурсії.
Дуже цікавим для дітей було свято відкриття табірної зміни «Здрастуй, табір «Водограй!», на якому присутніми були голова районної ради Симканинець В.А., начальник відділу освіти РДА Яцканич Є.М.
Кожен день перебування в дитячому таборі був присвячений певній даті, події: «День захисту дітей», «День здоров’я», «День іменинника», «День ввічливості», «Міс табір-2017», «День казки». Цікаво пройшла зустріч вихованців з лауреатом всеукраїнської премії імені В.Кобилянського та обласної премії імені Ф.Потушняка, , членом Національної спілки письменників України,, редактором газети «Нове життя» Василем Васильовичем Шкірею.
Відпочиваючі мали змогу відвідати історико-краєзнавчий музей, де завдяки Світлинець Г.І. познайомились з минулим та сьогоденням нашого краю, мотузковий парк «Тарзан», який знаходиться в м. Іршава, та НПП «Зачарований край».
Не менш цікавою для дітей була концертна програма колективів художньої самодіяльності районного будинку культури, виставка декоративно-прикладного мистецтва районних митців (картини, вироби з гончарства, народна вишивка, художній розпис по дереву.), V Міжобласні змагання по самбо.
Відпочиваючі побували і за межами району. Відвідали замок «Паланок» в м. Мукачево та Чинадіївський замок “Сент-Міклош”.
Слід зазначити, що функціонування табору було можливим за сприяння та підтримки райдержадміністрації, райради та відділу освіти РДА.
Марія МАТІКО,
педагог-організатор Ільницької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів.

Ваш отзыв

Ваш коментар