Версія для друку Версія для друку

«НАШ КРАЙ – ЧАСТИНА УКРАЇНИ»

У КЗ «НВК Смологовицькій ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» відбулася науково-практична краєзнавча конференція «Наш край – частина України». Організаторами конференції виступили вчитель біології, керівник зразкового шкільного краєзнавчого музею, шкільного лісництва М. Пинзеник та вчитель історії, керівник гуртків МАН секція «Географія та ландшафтознавство» Я. Глеба.
Гостей конференції привітали учасники екологічної бригади шкільного лісництва. Далі в програмі конференції – доповіді учнів МАН на круглому столі, екскурсія шкільним краєзнавчим музеєм, виїзна екскурсія до архітектурної пам’ятки ХVIII ст. дерев’яної Свято-Введенської церкви в селі Локіть для ознайомлення з її сучасним станом, а також підбиття підсумків конференції.
В ході теоретичної частини (круглий стіл) учні-члени МАН зробили 7 доповідей: «Палеостратовулкан Дехманів в структурі проектованого геопарку Вулканічні Карпати» (Яна Шкіря), «Історія релігії та церкви в селі Локіть Іршавського району» (Корнелія Демчик), «Значення НПП «Зачарований край» для природоохоронної діяльності на Великодільському пасмі» (Руслан Мочарко), «Первоцвіти Іршавщини та їх охорона» (Іванна Шелельо), «В’ячеслав Максимович Чорновіл – людина, яка пробудила Україну (до 80-річчя від дня народження)» (Яна Шкіря), «Причини та наслідки всихання ялинових лісів (Picea Abies) на Великодільському пасмі» та «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (Ростислав Котубей).
Під час обговорення доповідей виступили гості конференції, зокрема директор Іршавської станції юних техніків В. Бойко та завідувач відділу науково-дослідницьких робіт МАН М. Половка. Колеги висловили позитивні враження від рівня підготовки доповідей учнями взагалі та роботи секції «Географія та ландшафтознавство» при школі зокрема. На заході був присутній заступник лісничого Великодільського лісництва І. Синетар, який вміло доповнив доповіді учнів по природі краю. Цікавими були виступи представників НПП «Зачарований край» головного лісничого парку В. Феннич, лісничого В. Маргіта, інженера з охорони праці Г. Бойко з питань діяльності установи, охорони первоцвітів та причин всихання хвойних лісів відповідно. Маловідомими фактами про дерев’яний храм села Локіть та діяльність В’ячеслава Чорновола на Закарпатті доповнив доповіді учнів директор Іршавського районного історико-краєзнавчого музею, патріот рідної землі А. Світлинець.
Наступною практичною частиною конференції була екскурсія шкільним краєзнавчим музеєм. Зокрема, гості побачили цікаві експонати у відділах: «Історія краю», «Народознавство» та «Охорона природи». Екскурсію провела керівник музею М. Пинзеник.
Цікавою була екскурсія до Введенської церкви села Локіть. Тут учасники конференції побачили унікальну сакральну пам’ятку архітектури, побудовану в 1734 році.
Підбили підсумки науково-практичної конференції директор НВК «Смологовицька ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок» М. Пензеник та заступник директора школи Н. Глеба, які подякували гостям за участь у заході.

Наталія Глеба,
заступник директора НВК
«Смологовицька ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок».

Ваш отзыв

Ваш коментар