Версія для друку Версія для друку

Громадські роботи – перспективний напрямок взаємовигідної співпраці

В умовах дефіциту якісних вакансій та гострої конкуренції на ринку праці все більшої ваги набувають громадські роботи та роботи тимчасового характеру – один із напрямків активної політики зайнятості населення. Чому ж такого виду роботам відводиться важлива роль? Аргументи досить переконливі. Завдяки їм можна пом’якшити або випередити наслідки безробіття, крім того, – вирішуються нагальні питання соціального розвитку територіальних громад.
Громадські роботи організовуються у співпраці із сільськими, селищними, міськими радами на паритетних фінансових засадах, інші тимчасові роботи можуть організовувати на замовлення роботодавців у разі, коли є необхідність виконання певного виду робіт невеликого обсягу, оплата яких здійснюється за кошти самого роботодавця.
Служба зайнятості виступає посередником, який підшуковує для роботодавців шукачів роботи, для органів місцевого самоврядування – людей, які можуть брати участь у громадських роботах, може вказати й на об’єкт для організації громадських робіт. Важливою складовою роботи фахівців служби є мотивації до зайнятості у безробітних та шукачів роботи. Адже якраз через участь у громадських та інших тимчасових роботах можна побачити хто перед нами – шукач роботи, чи людина, яка прийшла за соціальними виплатами.
Більшість голів сільських рад району зацікавлені у проведенні таких робіт: наводиться лад та благоустрій у населених пунктах, ремонтуються об’єкти соціальної сфери, проводиться очищення від сміття парків, скверів, придорожніх смуг. Крім того, сплачуються всі види податків, що збагачує таким чином державну казну. При визначенні виду діяльності щодо організації громадських робіт служба зайнятості та голови сільських рад керуються основним правилом – такі роботи повинні відповідати потребам територіальної громади, регіону і сприяти їх соціальному розвитку.
Протягом січня-травня 2017 року участь у громадських та тимчасових роботах взяли 31 особа з числа безробітних, що перебувають на обліку в Іршавському районному центрі зайнятості. Рівень виконання завдання програми зайнятості за цей період склав 105%.
Зокрема, 8 роботодавців пропонували роботи тимчасового характеру, 32 безробітних працювали на підприємствах із статусом юридичної та фізичної особи, а саме: ТзОВ «БЕБ», Шпак Василь, Липчей Лариса, Сабадош Валерій, Сабадоші Борислав, Сабадош Марина. Крім того, проводиться робота по залученню до тимчасової зайнятості молоді у вільний від навчання час.
31 безробітний працювали на громадських роботах у сільських радах району. Найбільшого поширення громадські роботи набули в Довжанській, Зарічанській, Великораковецькій та Кушницькій сільських радах. Центр зайнятості уклав 5 договорів з вищезазначеними сільськими радами. За участю безробітних було проведено прибирання території населених пунктів: жінки згрібали сміття та суху покошену траву, чоловічими руками вирізано придорожні дикі порослі кущів, викошено узбіччя та пагорби, проведено ремонт пам’ятників, обелісків, впорядковано парки, сквери, кладовища, наведено лад на вулицях сіл. Усього, на громадських роботах, безробітними відпрацьовано 542 л/ дні, на що витрачено 105.7 тис. грн., з яких 80.6 тис. грн. – на оплату праці. З бюджету вищевказаних сільських рад та Фонду соціального страхування на випадок безробіття використано разом по 52.8 тис. грн.. Ці сільські ради та їх голови є прикладом для інших сільських рад району щодо плідної співпраці із залучення безробітних до суспільно-корисних робіт.
У 2017 році з організації громадських та інших робіт тимчасового характеру проведено низку заходів за участі представників сільських рад та 6 семінарів, в яких взяли участь 15 роботодавців та 26 безробітних.
Поряд з тим, «громадські роботи» – від слова «громада». Отож, як спрацювала громада, в тому числі її лідер – роботодавець, сільський, міський голова, таким і буде результат.
Враховуючи, що користь від організації громадських робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямку з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства та закликає до більш активної участі.
Володимир Половка,
провідний фахівець Іршавського РЦЗ.

Ваш отзыв

Ваш коментар