Версія для друку Версія для друку

Кадри: професійний вимір

На державному підприємстві «Довжанське лісомисливське господарство» трудиться 163 працівники. Із загальної кількості працюючих четверта частина жінки. Практично кожен п’ятий член колективу має вищу профільну освіту. Базову вищу – 4, середню спеціальну – 33.
Майже всі вони мають великий стаж практичної роботи. Середній вік працюючих – 45 років.
Сучасний лісівник – це не просто людина, яка любить природу, самотужки опанувала навики догляду за лісом. Тепер це переважно освічений фахівець із глибокими знаннями, нерідко із вузьконаправленою спеціалізацією.
За останні п’ять років без відриву від виробництва навчалися: у Національному лісотехнічному університеті – 10 працівників; в Закарпатському лісотехнічному коледжі – 15 працівників; Національному університеті біоресурсів і природокористування України –1 працівник; Чернівецький національний університеті ім.Ю.Федьковича – 1 працівник.
Є на підприємстві певна плинність кадрів, але це ті працівники, що належать переважно до категорії робітників, які нещодавно прийшли в колектив.
Згідно план-графіка підприємство постійно направляє спеціалістів на курси підвищення кваліфікації. На їх виконання за останні 5 років на курси підвищення кваліфікації системи Держкомлісгоспу України направлено 34 спеціалісти.
З них: 20 майстрів лісу, 6 лісничих проходили підвищення кваліфікації в м. Івано-Франківськ, в Карпатському регіональному навчальному центрі.
9 спеціалістів проходили курси підвищення кваліфікації в м. Боярка, Укрцентркадриліс.
Управління персоналом і діяльність кадрових служб регламентують організаційні документи, якими є структурна і штатна чисельність, штатний розпис, правила внутрішнього трудового розпорядку, положення про кадрову службу, посадові інструкції працівників, колективний договір.
Робота кадрової служби тісно пов’язана з усіма відділами і ланками підприємства та співпрацює з відповідними районними службами (адміністративними та правоохоронними органами, райвійськкоматом, центром зайнятості населення, управлінням соціального забезпечення, пенсійним фондом, податковими службами тощо).

Наталія Лева,
інспектор з кадрів ДП
«Довжанське лісомисливське
господарство».

Ваш отзыв

Ваш коментар