Версія для друку Версія для друку

ГОТУЄМОСЬ ДО ФЕСТИВАЛЮ «ГАМОРА-2017»

Традиційно, в кінці червня в с. Лисичово    проводиться фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів «Гамора». Як цьогоріч проходитиме свято та,  як триває підготовка до заходу, ми запитали організаторів фестивалю – керівника апарату райдержадміністрації Олега Козенюка та начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Вікторію Маргіту.

–   Вікторіє Василівно, скажіть, будь ласка, коли відбудеться фестиваль?
– Фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів «Гамора – 2017» проходитиме  24 та 25 червня в селі Лисичово.
–     Яка мета та що заплановано у програмі цьогорічного фестивалю?
– Фестиваль покликаний зберігати та примножувати традиції ковальського мистецтва та народних промислів. Він проходить на території водяної кузні-музею «Гамора», якій  вже понад 300 років. Цього року свято має бути особливим! Традиційно в перший день фестивалю, тобто 24 червня на гостей заходу чекають майстер-класи ковалів, народних умільців, а також виступи кращих фольклорних, естрадних колективів Іршавського району та гостей фестивалю.
А вже наступного дня відбудеться традиційна урочиста хода учасників та гостей фестивалю «Марш-парад» ковалів та культурно-розважальна програма, а також заплановано кілька приємних сюрпризів для відвідувачів.
– Олеже Васильовичу, можливо Ви розповісте, що це за сюрпризи?
– Такого роду фестиваль є єдиним в області та чи не єдиним в Україні, тому  є надзвичайно важливий в плані туристичної та інвестиційної привабливості нашого району. Завдяки ініціативі голови райдержадміністрації Олександра Горіна та підтримки спонсорів нам вдалося запросити  на фестиваль заслужену артистку України Наталку Карпу, гурти «Шоколадка» та «Glam:berry»,  а також співачку Мія, які виступлять в неділю, 25 червня.
– Для належної підготовки фестивалю на такому рівні необхідно чимало коштів. Як вдається вирішувати дане питання?
– Звичайно,  для такого масштабного заходу необхідні чималі кошти. Це і професійна сцена, яка буде розміщена на території Лисичівського лісництва, і виготовлення рекламної продукції, оплата послуг за організацію виступів продюсерського центру, тощо.
Потрібно відзначити, що за останні роки керівництво райдержадміністрації знаходить шляхи співпраці з бізнесом,  і завдяки  взаємодії з підприємствами та організаціями, а також фізичними особами-підприємцями проведення свята саме на такому рівні стало можливим. Люб’язно погодилися допомогти підприємства та приватні підприємці Іршавщини та Виноградівщини, за що їм велике спасибі.
Тож, генеральним спонсором  фестивалю ковальського мистецтва та народних промислів «Гамора – 2017» є ТзОВ «Берег кабель ГМБХ» м. Іршава, директор Томаш Вереш. Спонсори фестивалю: санаторій «Боржава» с. Довге, санаторій «Теплиця» м. Виноградів,  ТзОВ «К’Лен» с. Ільниця, СП «Сандерс-Виноградів», Іршавська райспоживспілка,  ТзОВ «Лігніт+» с. Ільниця, ТЦ «Дім-Дрім» м. Іршава,  ДП «Фортуна» м. Іршава, ПАТ «Іршавський абразивний завод».  А також приватні підприємці: Юлія Михайлівна Семак  м. Іршава,   Олександр Петрович Улашин та   Віктор Олександрович Барзун с. Білки.
Розмову вела Неля Пасемко.

Ваш отзыв

Ваш коментар