Версія для друку Версія для друку

Відмовила

Ідучи тротуаром, і не запримітила, як біля неї зупинився «Мерседес». Почула знайомий голос: – Люда, сідай в машину!
Це підприємець Василь запрошує її в автівку. Вона всілася на переднє сидіння.
Людмила Іванівна після закінчення вузу вже три роки очолює одне з відділів державної служби. Роботу свою любить, з колективом в неї нормальні робочі відносини. Живе з батьками в селі. Є в неї молодший брат.
Вона середнього росту, чорні брови, карі очі, як то кажуть, справжня красуння. Закінчила вуз з червоним дипломом. Серед студентів хлопця, з яким можна було пов’язати долю, не було.
Вже більше року зустрічається, хоч і рідко з хорошим на її погляд хлопцем Сергієм. Він закінчив вуз, має диплом інженера-механіка, трохи старший за неї. Постійної роботи не має, їздить на заробітки за кордон. На батьківській присадибній ділянці будує з батьком власноруч житло для себе, хоче мати свою оселю. Планує одружитися з хорошою дівчиною, майбутньою господинею їхнього обійстя. Не курить, спиртне не вживає. Сором’язливий, спокійний, урівноважений, розсудливий, вище середнього росту.
Людмила потай думає про Сергія і не проти вийти за нього заміж. Але він на таку тему з нею не говорить.
За останній час Людмилі не дає спокою бізнесмен Петро з сусіднього села. Йому буде скоро тридцять. Має два підприємства, три магазини, два легковики та три вантажні авто. Але він – людина гонорова. Вчився в школі на трійки. Тепер хизується, що в нього два дипломи, дві вищі освіти. І не приховує, що він їх купив. За гроші все можна. Добре знається з високо посадовцями, хоче балотуватися в районні депутати.
Він хоч багатий, але обмеженого кругозору, низької культури, ніякої ввічливості. Як вона з ним буде жити. Гроші, багатство до доброго не призводять. Людмила зробила для себе висновок – Петро для неї неприйнятний.
А на тим часом Петро приходить до батьків Люди, приносить їм подарунки, просить умовити Люду прийняти його пропозицію.
Вихваляється Петро, що його дружиною буде Люда, красуня з вищою освітою.
А те, що Людмила зустрічається з Сергієм не звертає уваги. Він проти нього бідняк.
Сергій, довідавшись, що Люда збирається виходити заміж за бізнесмена Петра, вирішив не заважати щастю Люди. Як вона хоче – так і буде.
Петро планує провести весілля у розкішному ресторані, вже замовив двох тамадів, музичний оркестр. В нього на весіллі будуть гостями підприємці, високопосадовці, друзі по бізнесу.
Та одного вечора Люда несподівано каже своїм батькам: – Я за Петра заміж не піду!
І тут Петро, не встигши сісти, як Людмила підійшла до нього і різко сказала: – Я за тебе заміж не вийду. Не потрібно мені твоє багатство і гроші. І на цьому крапка. А тепер виходь із хати.
Такого Петро від Людмили не чекав. Оторопів. Не знав, що казати.
– Люда не хоче тебе, то так і буде, – підтримали батьки і брати Люди.
Петро вийшов. Завів «Мерсерес» і поїхав.
Відмова Людмили вийти заміж за багатія, бізнесмена Петра викликала сенсацію.
Людмила вийшла заміж за Сергія, живуть у новозбудованому будинку з усіма зручностями. Сергій займається бізнесом, має дві автомайстерні. Люда працює на своєму місці. Виховують синочка.

Михайло ЛОМАГА.

Ваш отзыв

Ваш коментар