Версія для друку Версія для друку

СКРОМНИЙ У ВСЬОМУ, ОКРІМ ПРАЦІ

Свій 90-річний ювілей Іван Іванович Дурда із Приборжавського зустрічав скромно, як і прожив це, без дещиці, століття. Народився у селянській багатодітній сім’ї, де Бог і віра в Господа ніколи не піддавалися сумніву, шанували традиції і з дитячих літ – до схилу літ щоденний труд зі сходу і до заходу сонця.
І сьогодні цей сивочолий чоловік не перестає цікавитися злободенними темами життя: від буднів села – до масштабних подій у країні. До виходу на пенсію десятиліття чесно трудився на одній із найважчих ділянок Приборжавського заводоуправління будматеріалів – у кар’єрі. При цьому завжди був неперевершеним землеробом, його врожаї на власному городі дозволяли безбідно жити сім’ї, зводити сучасні добротні будинки, забезпечувати благополуччя. Безмежно люблячи рідну землю-годувальницю, на відміну від батька, якого соціально-політичні обставини вимусили записатися в колгосп – або сім’я потрапляла в розряд куркулів та середній син Михайло позбавлявся роботи в районі, або записувалися з майном і живністю в колективне господарство – Іван Іванович залишився прихильником індивідуального господарювання. Він і дотепер достеменно пам’ятає межі батьківських земель…
З нагоди урочистої події до господи ювіляра дітей та онуків завітали сестра Софія з родиною та племінники Наталія, Михайло і Оксана із Ужгорода.
Окрім рідних, поздоровити Івана Івановича прийшли настоятель місцевого Свято-Покровського православного храму о. Олександр Ряшко, Приборжавський сільський голова Віктор Шпортень і колишній директор заводоуправління будматеріалів Павло Світлинець. Кожен із них по-своєму відзначив значення особистості цієї людини для громади села.

Михайло БОРЖАВСЬКИЙ

Ваш отзыв

Ваш коментар