Версія для друку Версія для друку

Важливі для району питання

Днями у с.Ужок, на Великоберезнянщині, відбулося виїзне засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса. Від Іршавського району участь в роботі ради взяли голова районної ради Віктор Симканинець та голова об’єднаної територіальної громади Степан Бобик.
На порядок денний було винесено актуальні питання – проведення ремонтів, утримання автодоріг в Закарпатській області; дотримання природоохоронного законодавства та взаємодію органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері охорони довкілля, використання природних ресурсів; взаємодія органів місцевого самоврядування і виконавчої влади щодо розвитку міжрегіонального, транскордонного співробітництва та перспектив міжнародної співпраці.
Цікаво було дізнатися про плани роботи облавтодору на території Іршавського району. З поданої інформації в план роботи наш район включено до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування в рамках експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування в Закарпатській області. Це, зокрема, відрізки дороги Іршава-Виноградів на ділянці км 9+620 км – км 13+887 та Свалява-Довге-Липча на ділянці км 36+388 км – км 41+422.
Члени координаційної ради цікавилися реалізацією на Закарпатті експерименту  спрямування 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів для доріг  Закарпаття. Як повідомили доповідачі,  загальна сума, яку отримала область за квітень, становить 12 мільйонів 979,7 тисяч гривень, а з початку року – 32 мільйони 870,8 тисяч гривень. Усі ці гроші направлено в обласний бюджет і будуть спрямовані на ремонт автодоріг краю. Роботи почнуться, як тільки перелік доріг буде погоджений «Укравтодором», Мінінфраструктури та Бюджетним комітетом Верховної Ради України. Матеріали вже відправлені на погодження.
З 1 січня 2018 року набирає чинності Закон щодо реформування системи управління автодорогами загального користування та вносяться зміни до Бюджетного кодексу зі створення державного дорожнього фонду. Відтак, передбачається передача повноважень з управління автодорогами загального користування місцевого значення на місцевий рівень з фінансами. Наголошувалося, що місцеві органи влади знають потреби своїх регіонів, а, отже, першочергові напрями спрямування отриманих ресурсів визначатимуть самі.
Активно цікавилися керівники Іршавської Свалявської, Виноградівської, Рахівської райрад вирішенням проблеми збуту твердих побутових відходів, особливо в гірських районах, та побудовою сміттєпереробних заводів.
Прес-служба райради.

Ваш отзыв

Ваш коментар