Версія для друку Версія для друку

У «Кирниченьки» – «Берегиня України»

«Своїм прикладом Ви показуєте, як, ставши особистістю, можна досягти висот не тільки заради особистого щастя, а й заради щастя й успіху всієї країни. Ви наповнюєте життя яскравими фарбами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ. Дозвольте висловити Вам вдячність за нелегку працю та добрі справи. Низький уклін і велика подяка за доброту і любов, чуйність і витримку, щире серце і мудру душу. З повагою, Народний депутат України Олександр Марченко.»
Подяку з таким текстом Едіті Василівні Канчій — керівнику зразкового дитячого фольклорного ансамблю «Кирниченька» Іршавського районного будинку культури – парламентар вручив особисто на заключній церемонії Міжнародного проекту «Я – Українка». Сказані їй слова, що біографії таких, як вона, стають частиною історії України, Едіта Василівна сприймає всім серцем. Так само як творить диво із дітьми уже майже чотири десятиліття. Сотні маленьких іршавчан та довколишніх сіл розкрили свої музичні і вокальні таланти у створеному пані Канчій фольклорному ансамблі. Це не просто художній ансамбль виконавців, а ціла лабораторія, де нерідко віднайдені через родинні перекази-переспіви старовинні балади, коломийки, примовки отримують нове життя, одягаються у свіжі мелодійні барви.
Можна переконливо стверджувати, створений Едітою Канчій дитячий фольклорний ансамбль – яскрава перлина у пісенному намисті не тільки України. Творчість цього колективу добре знають у багатьох європейських країнах. Завдяки саме таким народним дипломатам у пересічних словаків, греків, болгар, французів та інших формується образ нашої країни, народ якої має древні багаті культурні традиції. Для Едіти Василівни кожна дитина талановита, обдарована, педагогу треба докласти тільки до її таланту свій, а ще більше — праці і любові. І тоді вже як друга, творча мама випускаєш у світ зростати особистість. Серед таких художній керівник «Кирниченьки з гордістю називає рома Йосипа Чаву. Нині він – студент одного із мистецьких столичних вишів, учасник ансамблів «Ромен» і «Циганська підкова».
Таких заслуг у Едіти Василівни Канчій чимало, а що вже оцінювати кількісно ті, коли вона просто збагачує дитячі душі мистецькими нотками.
Гідну оцінку її здобуткам було дано 18 травня у столиці України, коли її груди прикрасив орден «Берегиня України».
Михайло ЗАЯРНИЙ

Ваш отзыв

Ваш коментар