Версія для друку Версія для друку

БОРЩІВНИК СОСНОВСЬКОГО – НЕБЕЗПЕЧНИЙ БУР’ЯН

В останні роки на території Іршавського району значно поширився небезпечний бур’ян – Борщовик Сосновського. З кожним роком зростає ареал його поширення. Зокрема, це землі, які не використовуються за призначенням, також він виявлений у басейнах наших рік, у придорожніх смугах, на пустирищах в промислових зонах .
Враховуючи властивості Борщівника Сосновського та небезпеку отримати опіки, всім землекористувачам необхідно проводити систематичні обстеження земель і при виявленні цього бур’яну здійснювати його скошування, щоб не допустити висіву насіння .
Основними методами боротьби з названим бур’яном є скошування рослин до висіву насіння, а також застосування препарату суцільної дії «Раундап» в нормі 6 л /га (200 грам на 10 літрів води). При проведенні робіт по знищенню необхідно дотримуватися правил техніки безпеки.
Сільським, міським головам керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування», необхідно організувати роз’яснювальну роботу серед населення та забезпечити проведення заходів по знищенню Борщівника Сосновського. При цьому слід звернути увагу на землі, які не використовуються за призначенням та служать розсадниками бур’янів .

Людмила Штефаньо,
провідний спеціаліст Держпродспоживслужби у Закарпатській області.

Ваш отзыв

Ваш коментар