Версія для друку Версія для друку

Вони кували перемогу

Час чимдалі віддаляє нас від тих жахливих вікопомних подій. Тим, хто вніс неоціненний вклад у перемогу над фашизмом у Другій світовій війні, уже далеко за 90 літ. Усе менше й менше залишається тих, хто із зброєю в руках воював з ненависним ворогом. Як свідчення цього – цьогоріч всього кілька сивочолих ветеранів спромоглися прийти на мітинг-реквієм, який 8 травня відбувся біля пам’ятника воїнам-визволителям в м. Іршава. Їх груди прикрашали ордени і медалі, здобуті в боротьбі з гітлерівськими загарбниками.
Під звуки мелодій воєнних літ центральною вулицею міста крокувала колона, яку очолювали ветерани війни, слідом за ними йшли воїни АТО, далі – керівники району, міста, підприємств, організацій, установ та громадських організацій району. До підніжжя пам’ятника вони поклали корзини квітів, а учні Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – Гірлянду слави.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих героїв.
Старший сержант Збройних Сил України, учасник АТО Сергій Бугайцов та вдова учасника антитерористичної операції Любов Данильченко поклали квіти та лампадку до Пам’ятного знаку борцям за свободу України, Героям Небесної Сотні та загиблим в АТО.
Зі словами вдячності до ветеранів війни звернулися голова райдержадміністрації Олександр Горін, голова районної ради Віктор Симканинець і голова Іршавської об’єднаної територіальної громади Степан Бобик. У своїх виступах вони зазначали, що український народ заплатив велику ціну за наше з вами сьогодення, своєю жертовністю у боротьбі за визволення Європи зробив неоціненний внесок у перемогу над нацизмом у 1939-1945 роках. Україна втратила від 8 до 10 мільйонів людей. Було зруйновано понад 700 міст, десятки тисяч сіл, виробничих об’єктів і пам’яток культури. 63 жителі Іршави добровільно вступили до лав Червоної Армії, 18 з них не повернулися із далеких фронтових доріг. Керівники району та міста побажали ветеранам міцного здоров’я, щастя, добра і довгих років життя.
Перед присутніми виступили також ті, хто наближав довгожданний день Перемоги. Це голова районної організації Товариства добровольців Закарпаття – учасників війни Василь Рацин та ветеран Другої світової війни Андрій Надь.
Від імені молоді міста до ветеранів звернулася учениця 11 класу Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Андріана Кузьма.
На знак поваги і вдячності школярі вручили ветеранам війни квіти.
На завершення урочистостей вихованці Іршавської районної станції юних туристів здійснили велопробіг у с. Брід та Ч. Потік, де поклали квіти до підніжжя пам’ятників воїнам-визволителям.
***
Урочистості із нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні пройшли також в Ільниці, Білках, Довгому, а також в інших населених пунктах району.
Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар