Версія для друку Версія для друку

Про людей хороших

У світлий і радісний Великодній тиждень свої сімдесят років зустріла Марта Василівна Смерека з Іршави.
Марта Василівна добре відома серед медиків, громадян Іршави та району і не тільки.
За спеціальністю «Медична сестра», вона пройшла шлях від палатної медсестри до головної Іршавської центральної районної лікарні.
Народилася Марта Василівна в багатодітній сім’ї, де зростало 10 дітей, в с. Ільниця, сьомою дитиною. Рано пішов із життя батько, залишивши на маму всі клопоти по вихованню дітей, згодом померла і вона.
«Ми всі піклувались самі про себе, старші про менших», – згадує Марта Василівна.
В школі всі діти великої дружної сім’ї Пилипко вчились на відмінно і всі любили співати.
Без прекрасного співу Марти не обходились огляди художньої самодіяльності в Ільницькій школі і районі. Вчитель співів і порадив продовжити навчання в Хустському культосвітньому училищі.
Так, в 1963 році, після 9 класу, Марта зібрала необхідні документи і поїхала в Хуст.
За збігом обставин потрапила в Хустське медичне училище, культосвітнє не знайшла. Директор медучилища Пушкаренко, ознайомившись з документами, особливо характеристикою, одразу назначила старшою групи. Навчання в медучилищі поєднувала з виступами концертних програм на підприємствах м. Хуст та області.
Після закінчення медучилища в 1966 році за направленням працює в Іршавській районній лікарні спочатку палатною медсестрою терапевтичного, хірургічного, інфекційного відділень, а через рік – старшою медсестрою інфекційного відділення.
Незважаючи на молодий вік, Марту Василівну поважали колеги по роботі, любили хворі, лікарі належно оцінювали її працьовитість, людяність, ввічливість, особливо високі знання по виконанню лікарських призначень, вміння згуртувати навколо себе колектив.
У 1980 році на зібранні колективу райлікарні Марту Василівну обирають головною медичною сестрою районної лікарні.
За період роботи головною медсестрою мінялись головні лікарі: Голопатюк С.С., Щербан П.І., Роман І.П., Бабинець В.А., Рішко В.В., Ломага Ю.Ю. Всі вони із задоволенням працювали з головною медсестрою по всіх питаннях роботи середнього і молодшого медичного персоналу відділень, харчоблоку, пральні, стерилізаційної, дезінфекторів та ін.
Марта Василівна створила працюючу раду старших медсестер, налагодила чітку роботу по підвищенню професійної кваліфікації середнього медперсоналу, проводила конкурси, заліки.
Марта Василівна і сама підвищувала свої професійні знання – вона – медсестра вищої кваліфікаційної категорії.
Її мрія здійснилася і в художній самодіяльності – з 1966 року вона учасниця і солістка районного ансамблю «Червона гвоздика», потім ансамблю «Сестричка» при райлікарні, хору медиків, хору лікарів.
З 2003 року працювала в районній організації Товариства Червоного Хреста України – медсестрою милосердя.
За багаторічну добросовісну роботу Марта Василівна нагороджена багатьма подяками, грамотами, похвальними листами адміністрації райлікарні і профкому, райдержадміністрації, міськради, райради, ОДА, обласного управління охорони здоров’я, ветеранських організацій, обласного і районного Товариства Червоного Хреста України. Марта Василівна удостоєна почесного знаку «За досягнення в самодіяльному мистецтві», медаллю «Ветеран праці».
Марта Василівна із задоволенням поєднувала професійну діяльність з громадською. У 1994 році була обрана депутатом міської ради. Під час виборчих кампаній очолювала дільничні виборчі комісії та була членом територіальної комісії. Багато років обиралась і працювала в профкомі райлікарні, очолювала культмасову комісію.
З січня 2017 року Марта Василівна займається домашнім господарством, у вільний час вишиває серветки, коврики, картини, які прикрашають кімнати власного будинку, вирощує квіти.
Разом з чоловіком, Василем Івановичем, на жаль, покійним, виховали двох синів. І ними Марта Василівна найбільше гордиться – вони успадкували професію медика, з якою в серці і справах прожила їх мама понад 50 років, а саме: допомагати хворим, полегшувати їх біль, бути завжди на сторожі охорони здоров’я людей – найціннішого нашого скарбу.
З Днем народження Вас, шановна Марто Василівно!

Михайло УДУТ

Ваш отзыв

Ваш коментар