Версія для друку Версія для друку

ЗАВЖДИ НА ЧАТАХ лісівники проти червоного півня

Весна сягає свого зеніту. Антропогенний фактор дедалі більше впливає на загальну ситуацію в лісі. До цього слід віднести і сільськогосподарську діяльність на прилеглих земельних наділах, початок масового відпочинку у привабливих місцях, особливо це стосується молодіжної аудиторії, а також інші форми перебування людей у лісових масивах.
Державне підприємство «Довжанське лісомисливське господарство» охороняє і доглядає найбільший зелений масив району – майже 28,4 тисячі гектарів. Саме тому на підприємстві і проводиться масштабна і комплексна робота по збереженню зелених легенів району і краю від найбільшого лиха, що може спіткати ліс – це неконтрольованого вогню. Під завісу зими керівництвом та спеціалістами ДП ДЛМГ вживаються як вивірені часом і багаторічною практикою профілактичні заходи, так і новітні, привнесені прогресом методи і засоби.
Цього року, як і всі попередні, на нашому підприємстві розроблено та затверджено «Типовиий мобілізаціно-оперативний план ліквідації лісових пожеж на території ДП «Довжанське ЛМГ» у пожежонебезпечний період 2017 року. Даний документ вміщує відомості стисло, проте всеохоплююче передає організаційну структуру заходів і напрямки взаємодії керівництва держпідприємства із органами управління підприємств, установ, організацій, що виділяють сили і засоби для гасіння пожеж. Окрім одного із найпотужніших наших партнерів ТзОВ «ЕНО Довге ЛТД», слід обов’язково назвати сільські ради, з якими у лісівників добре налагоджені взаємозв’язки. До таких варто віднести Лисичівську, Довжанську, Приборжавську, Імстичівську, Малораковецьку, Загатянську, Арданівську, Негрівську і Брідську сільські ради. По-особливому на відзнаку в цьому плані слід звернути взаємодію нашого Загатянського лісництва зі Станівською сільською радою із сусіднього Мукачівського району. Можлива вогняна стихія об’єднує всіх, хто вболіває за народне багатство.
Відповідно до згаданого плану при надзвичайних випадках ми можемо задіяти практично дві сотні людей, із яких всього лише третина – штатні працівники держпідприємства. Інші – це місцеві жителі. Вони належать до різних як вікових категорій, так і соціальних станів: пенсіонери, тимчасово непрацюючі, працівники установ і навчальних закладів, розташованих на території населених пунктів. Сформовано кілька добровільних пожежних дружин. Частину членів цих формувань помічників застраховано від нещасних випадків.
І все-таки основну увагу зосереджуємо на власних силах і засобах. За останні роки створено кілька мобільних протипожежних модулів, а щороку, в тому числі і тепер, поновлюється необхідний інвентар. У виробничих підрозділах для необхідного функціонування технічних засобів створено запас паливно-мастильних матеріалів: дизпалива – 60 літрів; оливи – 90; бензину – 480.
Згідно наказу по ДП «Довжанське лісомисливське господарство» «Про підсумки пожежонебезпечного періоду 2016 року та завдання з підготовки підприємства до пожежонебезпечного періоду 2017 року» означено пророблену минулорічну роботу, де констатовано влаштовані 2 кілометри мінералізованих смуг та проведено догляд за ними – протяжністю 14,5 кілометра. Проведено штатними працівниками та їх добровільними помічниками 43 рейди з профілактичною метою, аби убезпечити лісові масиви як від випадкових, так і від навмисних підпалів.
У згаданий час запроваджено цілодобове чергування відповідальних працівників на лісництвах. Відпрацьовано схему взаємодії ДП ДЛМГ і ДПРЧ-5 УДСНС України у Закарпатській області під час гасіння лісових пожеж, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в лісових масивах. Завчасно здійснено і комплекс профілактичних протипожежних заходів у лісах відповідно до вимог нормативних документів та наказів обласного управління лісового господарства. Зокрема звернуто особливу увагу на поновлення протипожежних розривів мінералізованих смуг. Організовано якісну очистку ділянок зрубів від лісорубних решток. Систематично проводиться контроль за роботою лісозаготівельних бригад по дотриманню Правил пожежної безпеки в лісах.
Наші працівники лісової охорони та їх чисельні добровільні помічники – завжди на чатах від найбільшої небезпеки – вогню у лісових масивах, але слід неодмінно пам’ятати, що краще упередити біду, ніж ліквідовувати її наслідки.
Напередодні Великодніх свят у період інтенсивного проведення весняних сільськогосподарських робіт із особливою ретельністю лісівники здійснюють всі намічені профілактичні заходи. Так само ми добре розуміємо, що тривале відзначення Христового Воскресіння не обходиться без відпочинку на природі. В основному подібному уік-енду віддає перевагу молодь. Тим не менше, ми закликаємо бережно ставитися до природи, прибирати за собою в місцях відпочинку та обов’язково заливати водою місця розпалювання вогнищ, ретельно гасити недопалки, не залишати за собою тліючих залишків від багать.
Спільно дотримуючись протипожежних правил у лісах, ми всі не тільки уникнемо надзвичайних ситуацій, а й матимемо чудову можливість приходити на відпочинок у облюбовані нами та друзями найбільш чарівні куточки нашого краю.

Віталій ДЗЯМКО,
провідний інженер з охорони та захисту лісу державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство».

Ваш отзыв

Ваш коментар