Версія для друку Версія для друку

Веснує фермер Василь Балога

Василь Балога з Кам’янського – жива легенда фермерського руху на Іршавщині. Про нього вже неодноразово писала районна газета «Нове життя». Але, повірте, він цього заслуговує. Незважаючи на те, що він уже давно пенсійного віку, продовжує працювати в полі, разом зі своїм невеличким колективом вирощує сільськогосподарські культури, які здавна культивуються на кам’янських нивах. На сьогоднішній день він уже закінчив посів вівса, ярого ячменю і ярої пшениці. У день нашого приїзду фермер приступив до підготовки грунту під посів кукурудзи.
Начальник відділу агропромислового розвитку РДА Микола Кудрей задоволений його роботою.
Усі технологічні процеси, — каже він, — Василь Іванович проводить у стислі агротехнічні строки. На «зубок» знає, де, коли, які культури сіяти, які сорти вирощувати, скільки вносити органічних і мінеральних добрив, чим обробляти проти хвороб і шкідників.
За посівний календар у нього служить сама природа – починає зеленіти ліс, прогрілася земля до 10-12 градусів, значить, можна сіяти кукурудзу. Цьогоріч він сіятиме насінням сорту «Піонер», а на насіння для власних потреб – Закарпатську жовту зубовидну. Ці роботи він планує завершити до 25 квітня. .
За В. Балогою можна звіряти годинник. Прокидається він ще до схід сонця. Починаючи з ранньої весни, аж до пізньої осені трудиться в полі. Робить так, щоб не він кланявся першим, а йому. Так навчили його ще батьки. Справжній хазяїн має знати усе, що твориться у нього в господарстві.
За часів тоталітарного режиму, — усміхається Василь Іванович, — механізатори колгоспу змушені були на Пасху працювати в полі. Не дай Бог, щоб хтось не вийшов на роботу – наступного дня могли звільнити. Тепер кожен має можливість піти до храму, помолитися Господу, відпочити після напруженого тижня. А якщо і вийти в поле, то просто подивитися, як тягнуться до сонця паростки озимих і ярих культур, відчути подих весняного вітру.
Трудовий стаж В.І. Балоги сягає понад 40 років. Довгий час працював у колгоспі «Україна». Коли розпочалася земельна реформа, одним з перших у районі подався у фермери. Очолив селянське господарство, до якого залучив свою сім’ю. Постійно оновлює автотранспортний парк, сіє тільки високоякісним насінням.
Василь Іванович користується неабияким авторитетом і повагою в Кам’янському та довколишніх селах. Тому не випадково на попередніх виборах його обрали депутатом районної ради. Дбає не тільки про фермерське господарство «Лан», яке очолює вже впродовж кількох років, а й громаду села. Переконаний, що настануть часи, коли земля не пустуватиме, а віддячуватиме селянину щедрим урожаєм.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар