Версія для друку Версія для друку

ВЕЛИКОДНЬОМУ ЯЙЦЮ – СВІЙ ПИСАЧОК, БАРВУ І СИМВОЛ…

Жоден мудрець поки що не відповів на просте запитання: раніше було яйце чи курка? Проте твердо і впевнено можна стверджувати – навіть Всесвітня мережа не спромоглася віднадити наших дітей від великодніх крашанок і писанок. Молоді мами змушені, окрім дорогих та ексклюзивних подарунків хресникам і хресницям, придбувати ще й ці святкові атрибути. Появилися нові технології, художні прийоми, але не минула традиція класти у великодній кошик до святої паски яйця, дарувати їх найріднішим і близьким дітям, щоб у тих сяяли радістю оченята. Згодом найкращі розписані зразки, підвішені на стрічках та фігурних підставках, прикрашатимуть меблеві гарнітури і скрині…
За правічною традицією, у Великодню п’ятницю порядні господині вставали вдосвіта і варили яйця «до часів», аби ті не псувалися, а вже надвечір у найкращих майстринь збиралися родички, добрі знайомі, сусідки, куми, щоби розписати писанки, вималювати у глиняних глибоких тарелях із природними барвниками крашанки.
Ще кілька років тому здавалося, що десятиліття войовничого атеїзму за радянської влади перервуть святковий звичай і з нашими бабусями та прабабусями, кане у вічність древнє мистецтво, але час, як вода в річці, знаходить нове русло течії і очищає від нездорового, замуленого.
У редакційних сусідів-підприємців на грифельній дошці кілька днів красувалося написане крейдою оголошення про проведення майстер-класу із розпису писанок. Редакційні відрядження затягнулися і, здавалося, що тема втрачена до наступного року.
Нас привітно зустріла молода та мила Наталія Кобаль у «HAND MADE» і поділилася своїми думками та інформацією про проведений із дітьми майстер-клас. Вона вдало поєднує частину старовинних технік із новітніми, до яких, до речі, більш схильна.

Наш кор.

Ваш отзыв

Ваш коментар