Версія для друку Версія для друку

Відстоювати інтереси людей

Відділом культури і туризму райдержадміністрації спільно з райкомом профспілки проводиться робота щодо створення належних умов праці і соціального захисту працюючих, поліпшення рівня роботи закладів культури, зміцнення їх матеріально-технічної бази. Регулюється питання впорядкування мережі закладів культури з метою досягнення нових якісних показників у роботі, підвищення фахової освіти культпрацівників. Систематично проводяться семінари-навчання з клубної, бібліотечної справи та розвитку художньої самодіяльності, що дає змогу вжити заходи для поліпшення роботи на місцях, привернути увагу керівників району та роботодавців до проблем культури.
За підтримки райдержадміністрації (голова Горін О.В.) та районної ради (голова Симканинець В.А.) в районі регулярно виплачується заробітна плата. Колективним договором передбачено за наявності коштів забезпечувати щорічне преміювання працівників культури, які відзначаються певними здобутками протягом року.
Первинними організаціями профспілки культури укладено 11 колективних договорів, дотримання та виконання яких адміністраціями та профспілковими організаціями закладів та установ культури є запорукою успішної роботи по реалізації виробничих і соціально-побутових питань в інтересах працівників. Укладанню колективного договору приділялась особлива увага: забезпечувалось збирання та вивчення пропозицій працівників, розроблялись найбільш актуальні заходи щодо поліпшення безпеки та умов праці. У додатках до колдоговору закріплені пільги працівників, які передбачені чинним законодавством, в тому числі преміювання, додаткові відпустки за ненормований робочий час. Райком профспілки контролює виконання основних положень договору, свідченням чого є низка звернень до керівних органів та розпорядників коштів.
З метою вдосконалення роботи в первинних профорганізаціях систематично проводяться засідання райкому профспілки, де на порядок денний розглядаються питання соціального захисту спілчан, в тому числі невиплати доплат та надбавок, відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України.
Райком профспілки приділяє увагу і питанню оздоровлення дітей. За останній період в оздоровчому таборі «Гармонія» смт. Чинадієво Мукачівського району оздоровлено чимало обдарованих дітей та дітей працівників культури.
Позитивним елементом у роботі райкому, з метою мотивації профспілкового членства є залучення спілчан у масових заходах, фестивалях, конкурсах, ювілеях, професійних святах: день вчителя, всеукраїнський день бібліотек, всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, дня журналіста, дня бухгалтера. Нагороджено грамотами та пам’ятними подарунками голів профорганізацій та їхніх соціальних партнерів.
В обласному конкурсі журналістів на краще висвітлення профспілкової тематики в засобах масової інформації постійно бере участь колектив районної газети «Нове життя». Кілька років поспіль газета отримувала призові місця.
Не стояв райком профспілки осторонь і такої справи як організація роботи двох музеїв, що носять звання народного: історико-краєзнавчий музей у с. Ч.Потік та літературно-меморіальний музей у с. В.Раковець.
Традиційно профспілка культури району бере участь у обласній спартакіаді працівників культури, де неодноразово отримувала призові місця.
У первинних профорганізаціях відзначають різні святкові дні, коли збирається весь колектив, коли звучать щирі слова привітань, пісні, сміх, розваги тощо. На засіданні райкому було розглянуто також питання щодо надання благодійної допомоги батальйону територіальної оборони у Закарпатській області, що виїжджав у зону АТО. Райкомом перераховано благодійну допомогу для забезпечення їх екіпіровкою, ліками, засобами гігієни.
Важка ситуація в Україні на сьогоднішній день відчутно впливає на систему культури, на рівень оплати праці і, як наслідок, робить проблемною віру людей у здатність профспілок захистити їхні права та соціальні гарантії. Сьогодні самим профспілкам треба боротися за виживання, за збільшення чисельності своїх рядів.

Оксана Сідор,
голова райкому профспілки
працівників культури.

Ваш отзыв

Ваш коментар