Версія для друку Версія для друку

Нерест на Закарпатті

Нерест – це особливий період у житті мешканців водойм, який обумовлений наявністю у водоймі сприятливих умов, для відкладання ікри самками з подальшим її заплідненням самцями. Інстинкт продовження роду робить водних мешканців у цей період необережними і безпомічними. Вони стають легкою здобиччю браконьєрів.
Перед тим, як вирушати на нерест, риби починають збиватися в зграї. Потім їх шлях йде до верхівок річок,  так званий міграційний шлях. Відстані таких міграцій можуть бути різними: від сотень метрів до багатьох сотень кілометрів. Одні запливають в маленькі річки або протоки, а інші вибирають просто  добре прогріті мілководдя, де і відкладають ікру.
Нерест риб відбувається в різний час тому, що у кожного виду риб існує свій нерестовий сезон, коли температура води найбільше сприяє їх розмноженню.
З врахуванням гідрометеорологічних умов, клімату Закарпатського регіону та на підставі обґрунтувань, поданих науково-дослідними організаціями управління Державного агентства рибного господарства у Закарпатській області визначено строк заборони на лов (добування) риби та інших водних біоресурсів з 25 березня по 15 травня 2017 року.
В зазначений період забороняється будь-яке рибальство у всіх водоймах Закарпатської області, крім спеціально визначених місць, на яких дозволено виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з однією блешнею з берега.
Зокрема, наказом управління від 21.03.2017 №16, дозволене любительське рибальство на період дії заборони на наступних ділянках водойм області:
на р. Тиса:
– від інформаційно-вказівного знаку «м. Рахів» вверх по течії до першого автомобільного мосту в м.Рахів;
– від місця впадіння р. Тересва (смт. Тересва) вверх по течії до місця впадіння р.Апшиця (с. Грушово) (крім гирлових ділянок);
– від місця впадіння р. Хустець (м.Хуст) вверх по течії до автомобільного мосту на с.Велятин.
– від газопроводу в околиці с.Тросник вверх по течії до газопроводу в околиці с. Мала Копаня;
на р. Ріка:
– від АЗС «Маркет» на в’їзді до смт. Міжгір’я вверх по течії до місця впадіння р. Репинка (крім гирла);
– від пішохідного мосту в с. Гонцош вверх по течії до автотранспортного мосту в с.Нижній Бистрий;
на р. Боржава:
– від автотранспортного мосту в с.Бене вверх по течії до мосту в околиці с.Нижні Ремети;
на р. Уж:
– від підвісного мосту в с.Кам’яниця вверх по течії до автотранспортного мосту в м.Перечин;
– від автотранспортного мосту об’їзної дороги м.Ужгорода вверх по течії до пішоходного мосту с. Оріховиця;
– від підвісного мосту ДПС на держкордоні з Словаччиною вверх по течії до автомобільного мосту по вулиці Баб’яка в м.Ужгород;
на р. Латориця:
– від автотранспортного мосту в с. Великі Лучки вверх по течії до автотранспортного мосту по вулиці Садовій в м.Мукачево;
– від автомобільного мосту по трасі Ужгород-Чоп вверх по течії до урочища Чомонинський ліс в околиці с.Велика Добронь.
на водосховищі Тереблянське з лівого берегу від першого заїзду вверх по течії до початку с.Мерешор;
на водосховищі Андріївське-Леанка по лівому берегу від дамби (шлюзу) до зони відпочинку в межах лісового масиву;
на водосховищі Роман Потік (Горбок), за винятком затоплюваної території з другої сторони автодороги Мукачево-Хуст між с. Дунковиця та с. Доробратово;
З метою вжиття комплексних заходів з охорони водних біоресурсів на період весняно-літнього нересту риби головою Закарпатської обласної державної адміністрації видано розпорядження від 16.03.2017 №118, яким скоординовано роботу правоохоронних органів нашого краю та посилено боротьбу з браконьєрством.
Шановні любителі рибної ловлі! Задля уникнення непорозумінь при патрулюванні посадовими особами водних об’єктів нашого краю, просимо дотримуватися установлених законодавством обмежень на період масового розмноження диких тварин та нересту риби.

Управління Державного агентства рибного господарства у Закарпатській області.

Ваш отзыв

Ваш коментар