Версія для друку Версія для друку

«За Вкраїну – і душу, і тіло…»

Березень на Закарпаття йде не тільки з весняним пробудженням природи. Він приходить і з болем Красного Поля, бо Красним звучить не в значенні “гарне”, а в розумінні “червоне”, яким було того дня від пролитої крові захисників Карпатської України – незалежної держави, проголошеної 15 березня 1939 року на І-му засіданні її Сойму.
14 березня 2017 року в Іршавській районній бібліотеці відбувся круглий стіл «За Вкраїну – і душу, і тіло…», присвячений історичним подіям 1938-1939 рр., на якому виступили: учениця 11-А класу А. Кузьма (презентація «Криваві вибори у с.Білки») та учні 10-А класу – І. Бізіля, А.Дякова, О.Ізай, Я.Чепура Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, члени Малої академії наук при станції юних техніків (літературно-музична композиція «За Вкраїну – і душу, і тіло…»). З вступним словом та історичними довідками виступила вчитель історії МАН та добрий друг “бібліотеки” М.О.Воскобійник.
Присутнім, учням-старшокласникам Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Іршавської гімназії, було представлено відеофільм «Карпатська Україна: альтернативні уроки історії», книжкову виставку «Заплакала Тиса кров’ю» (бібліотекарі відділу обслуговування О.І.Кепша, М.В.Балега, В.М.Балог).
В обговореннях взяли участь запрошені гості: А.А.Андрішко, заступник начальника відділу освіти Іршавської РДА, В.В.Бойко, директор Іршавської районної станції юних техніків, М.І.Половка, завідувач відділення науково-дослідницьких робіт МАН та директор краєзнавчого музею Іршавського районного будинку дитячої творчості А.А. Світлинець.

Олена ЛУКІВ.

Ваш отзыв

Ваш коментар