Версія для друку Версія для друку

Віктор Товстий: «Дороги у нас розбиті не через аномальну погоду, а через неуків і чиновників-крадіїв»

Депутат міської ради Віктор Товстий дав свою оцінку стану наших доріг та показав шляхи вирішення проблеми з якістю доріг.
– Майже щовесни ми спостерігаємо величезні ями на наших дорогах. Подеколи це і дорогами не назвеш, а одні напрямки. І щовесни влада нам каже, що дороги «вибиті» через аномальну погоду. І це брехня. Адже у сусідній Словаччині, Угорщині чи Румунії такі ж кліматичні умови, але ям на дорогах там чомусь немає. То може причина не в погоді?
Я переконаний, що дороги у нас погані через дурнів та чиновників-крадіїв. Майже анекдотичний приклад з нашою Іршавою. Свого часу у нашому місті ще в період Чехословаччини поставили кам’яну бруківку. Витратили немало коштів, щоб зробити якісно. Але ж якісь телепні вирішили, що поверх бруківки потрібно постелити асфальт. Постелили. І знову ж таки витратили немалі гроші. А потім щороку витрачали немалі гроші, щоб залатувати ями на цьому асфальті.
І тільки зараз дійшло, що асфальт потрібно зняти, бо бруківка міцна та якісна. Що потім – ви знаєте. Знову ж таки пішли немалі гроші на те, щоб асфальт зняти. А потім ще підуть гроші, щоб підремонтувати бруківку. І так у нас у всьому.
Це було про неуків. А тепер про крадіїв. Можна багато говорити про те, що у нас погані технології виробництва асфальту, тому він так швидко псується. Повірте, якби не кралося, якби не бралися «відкати» і асфальт робився з тих компонентів, що й повинен робитися, то дороги були б якісними. Але кому з чиновників потрібен якісний асфальт? Їм набагато вигідніше щороку проводити ремонтні роботи на дорогах, бо з кожного такого ремонту можна покласти частину бюджетних коштів собі в кишені. Тому й маємо, що мільйони з бюджету перекачуються у чиїсь приватні кишені, а ремонт виглядає так, ніби просто в дощ якогось лайна в ями накидали. І хтось за це покараний?
Зараз громадські активісти змушують владу підписувати контракт з підрядниками по ремонту доріг, щоб ті відповідали за якість і у випадку неякісної роботи або платили компенсацію, або ремонтували дорогу за свій рахунок. Це правильні вимоги, але у цій країні навіть через суди не доведеш, що дорога зіпсувалася через неякісно виконані роботи. Знову ж таки у всьому можна буде звинуватити аномальну погоду. А ще адміністрації не можуть впливати на Облавтодор, бо той підпорядкований Укравтодору, а той, у свою чергу, напряму уряду.
Так от, при створенні об’єднаної територіальної громади вся відповідальність за благоустрій та стан місцевих (комунальних) доріг буде на місцевій владі. Влада повинна буде шукати достойних підрядників і робити це на основі конкурсу, щоб вибрати оптимальний варіант ремонту та будівництва якісних доріг, за якісними технологіями в сприятливі терміни. До речі, у нас можуть робити якісний асфальт, і він не буде коштувати захмарних коштів. Якщо взяти до уваги технології будівництва, вартість ремонту доріг можна здешевити принаймні в 2 рази, використовуючи матеріали українського походження, які досить легко закупити. Повторюю, проблема в дурнях та крадіях, бо одні кидають асфальт у воду, а інші приховують 30% робіт, які важко порахувати у вартості, і крадуть до «посиніння».
Я обіцяю, що я та наша команда зробимо все для дієвого контролю за витратами. У нас є розроблена програма повуличного ремонту і навіть з попередніми розрахунками щодо фінансових витрат. Ми здатні зробити наші дороги європейського рівня і у разі довіри іршавчан готові це довести.
Віктор ТОВСТИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар