Версія для друку Версія для друку

Два з половиною місяці «тиші»

З 1 квітня по 15 червня в районі, як і по всій Україні, людина повинна звести до мінімуму своє втручання в екосистему. У цей час птахи, звірі виводять своє потомство.
Весна – пора оновлення, розквіту природи. Луки та ліси одягаються в зелене вбрання, сповнюються багатоголосим гомоном птахів, котрі після зимівлі клопочуться про нове потомство. Настає пора сімейних турбот і у звірини.
Немає потреби доводити, що для тварин починається найвідповідальніший період – продовження роду. О цій порі звірі, птахи потребують особливих умов, адже фактор неспокою надто згубно впливає на дичину.
Однак, у цей період ліси та інші угіддя відвідує багато людей, тож, хочеться нагадати їм, що відпочиваючи на природі, не зчиняйте галас, будьте особливо обережні з вогнем, адже він може стати причиною масової пожежі, і тоді разом з травою згорають птахи, які гніздяться на землі, та їхнє потомство, гине молодняк диких тварин, гинуть комахи.
Власникам овець та кіз необхідно узгодити місця та правила випасу з головами сільських рад, лісництвами та районною організацією УТМР.
З метою збільшення чисельності фауни, з настанням масового гніздування птахів та народження потомства у звірів, працівники лісових та мисливських господарств ведуть інтенсивну роботу з охорони ділянок мисливських угідь, де виводиться молодняк дичини.
Сезон тиші – захід, який сприяє розмноженню дичини, збереженню молодняка птахів і звірів. Отож, треба подумати кожному з нас, яким чином у цей період зменшити згубну дію нашого вторгнення в природу. У цей період забороняється проведення робіт, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Саме тому здійснюємо посилений контроль та нагляд за угіддями, аби тварини мали змогу спокійно і без турбот привести потомство і виростити малят. Порушники цих правил нестимуть не тільки моральну, а й фінансову відповідальність.

Іван БАРНАК,
голова Іршавської районної організації УТМР.
Василь НІМЧУК,
головний мисливствознавець району.

Ваш отзыв

Ваш коментар