Версія для друку Версія для друку

Байкар Євген Гребінка – у галереї Білея

Наш земляк – скульптор Василь Білей продовжує населяти столичні будови своїми витвореними особистостями. Рівно місяць тому наш часопис інформував громадськість району про відкриття меморіальної дошки Василеві Макуху – українському патріоту, який здійснив першим акт самоспалення на знак протесту проти комуно-радянської окупації України.
Нині повідомляємо читачів про нову постать у галереї скульптора: у Києві на будинку по вулиці Московській, 30 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Євгену Гребінці. Своє ім’я Євген Павлович назавжди вписав у історію української культури як неперевершений байкар, організатор активного життя літературної і мистецької інтелігенції. Євген Гребінка належить до кола основних постатей, що долучилися до освіти Тараса Шевченка, викупу його із кріпацтва та першого вислання «Кобзаря». У Санкт-Петербурзі обидва митці спільно працювали над випуском альманаху «Ластівка».
На місці встановлення меморіальної дошки колись знаходився двоповерховий «Зелений готель», в якому окрім Євгена Гребінки, зупинялося чимало видатних постатей тогочасного історичного періоду України.
Сам літератор помер у розквіті сил і років. Саме таким зобразив його і сам молодий за віком скульптор Василь Білей. Робота виконана з тонованого поліефірно-композитного матеріалу, покритого зеленою патиною.
…Участь в урочистому відкритті мистецького об’єкта взяли голова Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Мартинчук, заступник голови Київської міської державної адмініністрації Ганна Старостенко, а також директор Київського методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій Ірина Прокопенко.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар