Версія для друку Версія для друку

Погляд професіонала

Зміна вивіски міліція на поліцію. Як це вплинуло на кінцевий результат і чи покращилась боротьба зі злочинністю, чи є гарантія поліпшення захисту конституційних прав і гарантій громадян – платників податків, за рахунок яких утримується правоохоронна система України.
На мій погляд, поки що результати роботи Національної поліції Закарпаття не тільки погіршилися, а й втрачається довіра громадян, авторитет поліції постійно знижується.
Поліція є озброєним органом у правоохоронній системі і відіграє важливу роль у підтриманні внутрішньої безпеки, гарантії спокою суспільства і збереження цілісності і суверенітету від негативного впливу з боку злочинних формувань, які, на жаль, продовжують існувати в нашій державі, зокрема на Закарпатті.
Поліція є і повинна бути поза політикою, захищати всіх громадян незалежно від їх політичної і релігійної приналежності, гарантом стабільності і єдності в суспільстві. Багато шкоди спричинено непрофесійним формуванням міліцейських рядів, було знищено професійне ядро – звільнені досвідчені працівники оперативно-технічних підрозділів системи ОВС, чим завдано шкоди, позаяк на їх місце прийшли амбітні, але без досвіду співробітники.
Хочу наголосити, що розкриттям так званих неочевидних злочинів займаються не слідчі прокуратури і слідчі ОВС, а оперативний склад карного розшуку, інші оперативно-технічні підрозділи, які існують тільки в системі органів внутрішніх справ та СБУ, і чомусь ці служби відсунуті на другий план. Хай мені вибачать слідчі Нацполіції, їх я називаю бухгалтерами, роль яких в оцінці доказової частини, які добувають оперативники кримінального блоку. Слідчий в службовому кабінеті без взаємодії з оперативним блоком ніколи не розкриє ні одного злочину.
Поки буде продовжуватися експеримент, який називають реформою в системі ОВС, полиці кримінальних проваджень нерозкритих злочинів будуть накопичуватись в геометричному вимірі. А в результаті страждають прості громадяни від злочинних дій, і ця негативна динаміка, на жаль, тільки зростає. Вихід я бачу в наступному: дати гідну зарплату, повернути на службу досвідчених оперативників, які знають як гласні, так і негласні методи розкриття злочинів, підвищити рівень професійної підготовки в першу чергу кримінального блоку, повернутись до напрацьованої системи за населеними пунктами дільничних інспекторів, основним завданням яких є профілактика правопорушень на закріплених територіях, посилити роботу з молоддю, особливо в школах. Виконавчій владі і органам місцевого самоврядування займатись залученням інвестицій, створювати робочі місця в кожному населеному пункті. Необхідно збільшити кількість камер відеоспостереження як при в’їзді в район, так і при виїзді в кожному населеному пункті, в тому числі в школах та дошкільних навчальних закладах. Це порівняно з нанесеними збитками від злочинних дій бандитів невеликі бюджетні затрати. Вкрай важливо припинити розкрадати бюджетні кошти, а використовувати їх за призначенням.
Громадянам району потрібно повідомляти до правоохоронних органів факти корупційних діянь посадових осіб виконавчої влади та органів місцевого самоврядування .
В області діє громадська організація «Боротьба з корупцією в Закарпатській області», і ми готові отримувати інформацію щодо корупційних дій державних службовців будь-якого рівня. Гарантуємо об’єктивну перевірку та відповідне реагування. Тільки з допомогою громадськості ми зможемо навести порядок в нашій країні.
Ще одне болюче питання, яке мені часто задають земляки: чи перестали брати хабарі на дорогах?. З впевненістю скажу, є чимало фактів, коли співробітники дорожньої поліції брали і продовжують брати хабарі при не завжди законних зупинках автомобілів, практикують так звані засідки в безлюдних місцях і заробляють – оббирають і так бідних людей, заставляючи незаконно проходити тести без явних ознак алкогольного сп’яніння, чим принижують гідність чесних громадян.
Розраховую на порозуміння і взаємодію з громадськістю району.

Іван Клим,
голова громадської організації «Боротьба з корупцією в Закарпатській області»

Ваш отзыв

Ваш коментар