Версія для друку Версія для друку

берегти ліси від весняних пожеж!

Дехто вважає за краще випалювати траву тому, що лінується прибирати сміття і сухостій вручну, або через те, що деякі люди кидають недопалки в суху траву – випадково або навмисно, – що теж призводить до пожеж.
Найжахливіше, що під час спалювання трави пожежа може перекинутися до лісових масивів. Особливо треба бути дуже обережним мешканцям сіл, які межують з національним парком «Зачарований край»!
Лісова пожежа — це страшне лихо! Лісові пожежі знищують звірів, шо живуть в лісах, і птахів, адже у НПП «Зачарований край» багато червонокнижних видів фауни та флори. Лісові пожежі несуть величезні економічні і екологічні втрати – знижують приріст деревостоїв, збільшують вітровальність і послаблюють лісові масиви, а потім усихаючі деревостої стають осередком шкідників і хвороб лісу.
Саме з метою забезпечення якісної та своєчасної підготовки до роботи у пожежонебезпечний період у 2017 році, виявлення та усунення недоліків та керуючись наказом Закарпатського ОУЛМГ №6 від 16.02.2017р. «Про підсумки пожежонебезпечного періоду 2016р та завдання з підготовки відповідних заходів до пожежонебезпечного періоду 2017р» по НПП «Зачарований край» видано наказ №12 від 24.02.2017 року «Про призначення відповідальних осіб за дотримання вимог пожежної безпеки та підготовку до пожежонебезпечного періоду 2017 року», у якому директор парку І.М. Піняшко зобов’язав створити комісію, у складі якої призначити відповідальних за дотримання вимог пожежної безпеки в установі; наказав провести теоретичні та практичні заняття з працівниками служби державної охорони та відповідних структурних підрозділів парку з питань знань вимог «Правил пожежної безпеки в лісах України»; погодити та затвердити план невідкладних комплексних заходів щодо належної підготовки сил та засобів пожежогасіння та мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж в лісах парку до пожежонебезпечного періоду 2017 року. Згідно наказу, відповідальним працівникам парку зобов’язано поновити наочну агітацію на протипожежну тематику. Крім того, службі державної охорони парку спільно з місцевими органами влади в період високої пожежної небезпеки обмежувати чи забороняти в’їзд транспортних засобів та відвідування населенням лісових масивів з підвищеними класами пожежної небезпеки.
У зв’язку з недопущенням пожеж у лісах парку та на прилеглих територіях НПП «Зачарований край» І.Піняшко зобов’язав лісничих Ільницького та Підгірнянського лісництв узяти участь у сесії сільських рад, а також відвідати школи та церковні громади з метою проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання пожежної безпеки в лісах, поінформувати мешканців сіл, які межують з прилеглими до парку територіями про можливі наслідки пожеж, про збільшення штрафів за засмічення лісів та порушення правил пожежної безпеки у НПП.
Шановні краяни, пам’ятайте, що саме людська безвідповідальність часто призводить до знищення сотень гектарів лісу!
Протипожежні заходи в лісі не складні й зовсім не потребують матеріальних затрат – лише обережного, дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків.
Тільки висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить від бід і страждань, що приносять пожежі.
Будьте пильними, адже охорона «зеленого друга» від пожеж – моральний обов’язок кожного члена суспільства!

Прес-служба
НПП «Зачарований край».

Ваш отзыв

Ваш коментар