Версія для друку Версія для друку

Виховувати патріотів на прикладах героїв-земляків

На минулому тижні голова районної ради Віктор Симканинець провів нараду, в якій взяли участь начальник відділу освіти РДА Єлизавета Яцканич, працівники методичного кабінету відділу освіти, голова ГО «Захисники рідної Вітчизни» Михайло Боднар, військовий комісар Володимир Нагайко, директор Іршавської районної станції юних туристів Іван Терпай, помічник-консультант народного депутата України Михайло Ловга, вчитель Ільницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Василь Сенина. Мова йшла про проведення в навчальних закладах уроків патріотичного виховання.
– Днями я побував в історико-краєзнавчому музеї Чорнопотіцької ЗОШ І-ІІІ ступенів, – сказав Віктор Андрійович. – Тут зібрано матеріали про народних месників, зброю тих років, листи, газетні публікації про партизанський загін Дюли Усти – Івана Прищепи. Щороку тут проводиться свято партизанської слави, на яке запрошуються воїни однієї з військових частин Мукачова, які демонструють показові виступи зі стрільби та організовують виставку зброї.
Уже кілька років поспіль в гірському селі Осій в Центральному таборі туристського активу учнів України проходить всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Торік офіційне відкриття відбулося у меморіальному комплексі «Красне поле», що поблизу Хуста.

Гра «Джура» спрямована на творчу співпрацю дітей та молоді, виховання українських громадян ХХІ століття, еліти Української держави – творчої, наукової, військової, державницької і самодостатньої перед усім світом.
Школярі дізналися, що в Осої народилися відомі українські письменники Федір Потушняк, Іван Петровці, народний артист України Іван Попович, вони провели відпочинок в урочищі Смерековий камінь, побували в Мукачівському замку «Паланок».
В присілку Семихатки с. Білки 1939 року були розстріляні карпатські січовики Василь Галас, Петро Микитюк, Юрій Петраш і Василь Бровді. .
Уже кілька років поспіль на цьому місці проводиться мітинг-реквієм, до підніжжя пам’ятника розстріляним січовикам покладаються квіти. Тут збираються не лише білківчани, але й жителі довколишніх сіл Імстичова, Довгого, Лукова, Великого Раківця, Дубрівки та Ільниці. Присутні наживо виконують Гімн України, хвилиною мовчання вшановують пам’ять полеглих героїв Карпатської Січі.
– Білківчани пишаються своїми земляками, – каже у розмові сільський голова Василь Зейкан, – які захищали рідну землю від ненависного ворога, не забувають про них, часто навідуються сюди, аби вшанувати їх пам’ять.
Нові часи творять нових героїв. У неоголошеній війні в Афганістані загинуло понад три тисячі українців. Троє із них – наші земляки – Андрій Гардубей із Сільця, Михайло Горзов із Білок та Юрій Маргіта з Підгірного. Їх імена золотом викарбовано на пам’ятнику полеглим воїнам в Іршаві. Знаковим є те, що автор проекту – наш земляк, скульптор Юрій Ісак з Приборжавського. Тут щороку 15 лютого збираються не тільки воїни-афганці, а й керівники району та міста, підприємств, організацій та установ, громадськість і гості міста. Цьогоріч настоятель Свято-Іллінського православного храму отець Михаїл Юріна та настоятель греко-католицького храму міста Василь Петечук відслужили екуменічну панахиду.
Не обійшли нас події і на Сході України. Своє життя за незалежність України віддали воїни АТО Юрій Соколочко з Лози, Юрій Король із Заріччя та Олександр Данильченко з Ільниці. Вже вдома від важких ран помер Іван Огар з Іршави. З ініціативи голови районної громадської організації учасників АТО «Захисники рідної Вітчизни» Михайла Боднаря вирішено у центрі Іршави звести пам’ятник загиблим і померлим воїнам АТО. Втім, за ініціативи міського голови Степана Бобика в центрі міста над Іршавкою встановили Пам’ятний знак «Борцям за свободу і незалежність України, Героям Небесної сотні та загиблим в АТО». Біля його підніжжя ніколи не в’януть квіти – тут проводяться різні заходи з нагоди пам’ятних подій.
В. Симканинець і педагогічний актив зійшлися на тому, що потрібно пожвавити роботу по національно-патріотичному вихованню дітей. Слід повертатися до споконвічних цінностей, утвердження любові до рідного краю і людей, відродження духовності і моральності, бережного ставлення до природних скарбів і національних надбань нашого народу. Треба проводити різноманітні громадські акції патріотичного змісту, на уроки мужності запрошувати воїнів-афганців, учасників АТО, а також ветеранів Другої світової війни. Вони є яскравим прикладом підростаючому поколінню, як треба любити та захищати Батьківщину.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар