Версія для друку Версія для друку

ПАМ’ЯТІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Друга половина лютого 2014 року відзначилася гострим протистоянням євромайданівців та режиму Януковича, що завершилося масовим розстрілом протестувальників та в кінцевому результаті призвело до повалення антиукраїнської влади. Саме тому цими днями вся країна відзначає третю річницю Революції Гідності і вшановує Героїв Небесної сотні.
Свій посильний внесок у збереження цієї пам’яті внесли педагогічний колектив та учні Брідської ЗОШ І-ІІІ ст., які провели загальношкільний захід «Небесна Сотня у вирій полетіла». До тематично прибраної зали було запрошено учасників Євромайдану Василя Демчика та Федора Клюсу, редактора районної газети «Нове життя» Василя Шкірю, голову районної ради ветеранів України Петра Короля, голову ради ветеранів села Брід Михайла Ломагу. Також на захід запросили директора районного музею БДТ Андрія Світлинця, який привіз до школи пересувну музейну експозицію, експонати якої яскраво презентували Євромайдан та гібридну війну на сході України.
Захід розпочали ведучі Коцан Тетяна та Копин Марина, які розповіли хронологію розвитку подій на Євромайдані. Їхній виступ вдало доповнили тематичними віршами Василь Мартин, Марина Огар, Марія Балог, Марія Лендєл. Нікого не залишили байдужими і фільм «Небесна сотня» та гімн Майдану «Пливе кача…». А кульмінаційним моментом заходу стала інсценізація казки «Небесний ангел», яку душевно виконали учениця Аліна Світлик та Олександр Шелельо. Своїми спогадами про події на Євромайдані поділився їх активний учасник Василь Демчик. Особливо запам’яталися розповіді про захист барикади на вулиці Лютеранській, де тоді перебувало багато іршавчан та організація мітингувальників охорони приміщень КМДА.
Завершився захід Гімном України, який стоячи виконали всі присутні.
Уже після офіційного заходу відбулося активне спілкування та ознайомлення учнів із привезеними музейними експонатами стосовно Євромайдану та АТО.
Насамкінець хочеться висловити щиру подяку організаторам заходу заступнику директора по виховній роботі Н.І. Шелельо, педагогу-організатору О.Є. Шпак, вчителю інформатики Н.Ю. Маргіта та директору школи Н.І. Галінській.

Андрій Світлинець,
директор Іршавського районного
історико-краєзнавчого музею БДТ.

Ваш отзыв

Ваш коментар