Версія для друку Версія для друку

ЕЛЕКТРОННЕ ДЕКЛАРУВАННЯ ТРИВАЄ ДО 1 КВІТНЯ 2017 РОКУ

З 1 січня 2017 року розпочався другий етап електронного декларування для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено перелік суб’єктів, на яких поширюється дія цього Закону. Зокрема, депутати місцевих рад усіх рівнів та особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та керівники комунальних підприємств, установ, закладів зобов’язані щорічно до 1 квітня поточного року подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі НАЗК щорічну електронну декларацію за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Звертаємо Вашу увагу на те, що заповнення е-декларації відбувається за допомогою електронного цифрового підпису (ЕІДП). І лише наявність ЕЦП дасть можливість суб’єкт декларування подати електронну декларацію.
Електронний цифровий підпис можна отримати у акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК ІДД) та у відділенні ПриватБанку або електронному банку Приват 24.
При заповненні електронної декларації, рекомендуємо використовувати рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 11 серпня 2016 р. «РОЗ’ЯСНЕННЯ щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю». З вище вказаним рішенням НАЗК також можна ознайомитись на веб-сайті районної ради у рубриці «Запобігання і протидія проявам корупції».
У разі виникнення питань щодо заповнення декларацій чи технічних проблем з її заповненням на сайті, радимо звертатись до Національного агентства з питань запобігання корупції за телефонами +38(044) 200-08-29, +38(044) 200-06-88, (+38 044) 200 06 94, технічна допомога – support@nazk.gov.ua
Також, із 1 січня 2017 року на всіх декларантів поширюється обов’язок подавати в електронну систему повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, якщо такі будуть.
Таке повідомлення подається, якщо декларант отримав дохід або придбав майно на суму більше 50 прожиткових мінімумів, які встановлені на 1 січня відповідного року.
Повідомлення повинно бути подане протягом 10 днів після отримання такого доходу або придбання майна.
Враховуючи вище наведене, ще раз звертаємо увагу, що особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та керівникам комунальних підприємств, установ, закладів необхідно подати на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію за 2016 рік до 01 квітня 2017 року.
Зазначення в декларації завідомо недостовірних відомостей або умисне неподання рада може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Людмила Куртинець,
відділ юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату районної ради

Ваш отзыв

Ваш коментар