Версія для друку Версія для друку

Бджолярі складають нині іспит з дисципліни «Зимівля бджіл»

Завершується зимівля бджіл – один із головних екзаменів для бджолярів. Хтось складає його на відмінно, а є і ті, що складають посередньо. А від успішної його здачі значною мірою залежить успіх пасічникування в майбутньому сезоні. Організація зимівлі бджіл вимагає від пасічника професійних знань, практичне використання яких забезпечує успіх. На жаль, уже надходять повідомлення про загибель бджолиних сімей. Що ж необхідно зробити на пасіці в цю пору, щоб надати максимально можливу допомогу бджолиним сім’ям?
Загальновідомі заходи, що використовуються при виявленні негараздів під час прослуховування.
У другій половині зими бджоли вже розпочинають вирощування нової генерації. Залежно від поведінки сім’ї при потребі вдаються до організації надраннього обльоту бджіл, що буває рятівним заходом.
Звичайно, у дбайливих, грамотних бджолярів, які скористаються лютневими теплими днями, бджоли в більшості бджолиних сімей, які зимують надворі, облетяться.
У більшості літературних джерел наголошується на тому, що весняну ревізію бджолиних сімей слід проводити за плюсової температури в тіні 10-12 Со . Не чекайте такої днини, бо можете залишитись без бджіл. Поверхневий їх огляд необхідно здійснювати вже тепер. Перш за все слід перевірити наявність та якість кормових запасів. Перед перевіркою кормових запасів обережно, без шуму видаляють підмор, не розбираючи гнізда. Добре якщо з осені під гніздом була покладена плівка чи цупкий папір – їх видаляють разом з підмором, взамін підсовують свіжий.
За характером підмору, місцем розміщення воскових кришечок, наявності крупинок (при кристалізації корму), проносних плям роблять висновок про місце розташування клуба бджіл, стан кормових запасів тощо. Для гарантії біля клуба бджіл замість порожніх стільників з обох боків ставлять 1-2 стільники з медом (з запасу), які перед цим прогрівають кілька днів в теплій кімнаті. Якщо стільників з медом немає, то в світло-коричневі стільники заливають теплий цукровий сироп, щоб уникнути утворення повітряних бульбашок над комірками, зручно використовувати пластикові пляшки з отворами в пробці. Їх роблять за допомогою електродрилі і свердла діаметром 2 мм або з допомогою розігрітого цвяха такого ж діаметра.
Бажаю всім бджолярам району зустріти весну-красну з бджілками, що вийдуть із зими здоровими та активними.

Юрій САМОРИГА,
пасічник

Ваш отзыв

Ваш коментар