Версія для друку Версія для друку

Влада йде назустріч громаді

Друге засідання сьомої сесії районної ради VІІ скликання голова ради Віктор Симканинець розпочав із вшанування хвилиною мовчання світлої пам’яті всіх тих, хто загинув у військовому протистоянні на Сході країни, відстоюючи Незалежність України.
Як відомо, наголосив Віктор Андрійович, ситуація на східних рубежах країни дедалі погіршується, терористи продовжують інтенсивно обстрілювати позиції Збройних Сил України по всіх напрямках, а російські окупаційні війська підвищують боєздатність та підтримують готовність до негайного їх задіяння. Особливо нас турбує ситуація в Авдіївці. В результаті обстрілів й далі продовжують гинути наші військовослужбовці та мирні жителі.
Потім В. Симканинець представив нового начальника Іршавського відділу Хустської місцевої прокуратури Василя Гецка. До речі, Василь Юрійович – уродженець с. Кушниця.

Головуючий також зазначив, що міжсесійний період був насичений різноманітними заходами. Зокрема, до Дня Миколая, відзначення новорічних та різдвяних свят керівництво райради, депутати та виконавчий апарат доклали чимало зусиль для того, щоб вітання та подарунки отримали малозабезпечені, обдаровані, сироти та напівсироти, інваліди, інші соціально-незахищені верстви населення. Домінуючими тут, звичайно, були діти.
Торкнувся В. Симканинець і теми водної стихії. На початку місяця внаслідок танення снігу, сильного дощу та льодових заторів склалася важка ситуація у населених пунктах, які розташовані поблизу річок. Найбільше постраждали жителі с. Бронька, де зруйновано житлові будинки, підтоплено більше півсотні дворогосподарств, дошкільний навчальний заклад та інші об’єкти. По програмі «Турбота» потерпілим буде виділено 200 тисяч гривень.
Євген Свириденко озвучив звернення, повідомлення, депутатські запити та відповіді на них.
Потім депутати перейшли до розгляду питань, які, до речі, перед початком сесії були обговорені на засіданнях профільних комісій, спільних засіданнях і президії районної ради. Тому народні обранці майже одноголосно проголосували «за» програми про підтримку депутатами райради закладів бюджетної сфери та інфраструктури населених пунктів на 2017 рік; про боротьбу із амброзією полинолистою та борщівником Сосновського у районі на 2017-2020 роки; про охорону і підвищення родючості ґрунтів у районі на 2017-2020 роки; про правову освіту населення в районі на 2017-2019 роки; про забезпечення діяльності спостережної комісії при районній державній адміністрації на 2017-2019 роки; про впровадження системи дистанційного обслуговування клієнтів із використанням програмно-технічного комплексу «Клієнт Казначейства – Казначейство» на 2017-2018 роки; про «Малу пресу» на 2017 рік та інші.
Про внесення змін до програми «Турбота» щодо посилення захисту малозабезпечених категорій громадян району на 2016-2020 роки інформувала т.в.о. начальника управління соціального захисту населення Ольга Сич. Внесено також зміни до програми забезпечення обробки інформації з нарахування та виплати соціальних допомог та компенсації на 2016-2020 роки. Депутати проголосували за внесення змін до рішення районної ради №174 від 15.12.2016 р. «Про районний бюджет на 2017 рік».
Народні обранці також прийняли рішення про надання дозволу відділу освіти райдержадміністрації на списання основних засобів Сілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та внесення змін до програми матеріально-технічного забезпечення здійснення повноважень відділом управління майном спільної власності територіальних громад сіл, міста району виконавчого апарату районної ради на 2017 рік.
Затверджено план роботи районної ради на 2017 рік. На завершення начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи райради Людмила Куртинець ознайомила депутатів з порядком подання електронних декларацій за 2016 рік.
Депутати райради прийняли звернення до депутатів Верховної Ради України щодо виключення зі складу декларантів депутатів сільських рад. Мотиви: слабкий доступ до інтернету та неволодіння персональним комп’ютером у необхідному обсязі, долучення до заповнення третіх осіб – порушення конфіденційності. А звідси побоювання про масові складання депутатських повноважень, а далі – нелегітимні ради та ускладнення, що можуть виникнути на наступних виборах.
Активними були при розгляді питань депутати райради Ольга Чедрик, Ганна Белей, Петро Станко, Станіслав Сухан, Юрій Фельцан, Сергій Караслай, заступник голови райради Володимир Половка.
У роботі сесії райради взяв участь і виступив голова райдержадміністрації Олександр Горін.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар