Версія для друку Версія для друку

Вихід завжди є

Заступник голови РДА Іван Мошкола провів чергове засідання колегії райдержадміністрації. На нього було запрошено керівників управлінь, відділів і служб райдержадміністрації, керівників установ та служб району, міського та сільських голів.
Про стан розподілу земель за межами населених пунктів району інформував начальник управління Держгеокадастру в Іршавському районі Володимир Цогла. Він зазначив, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» з 1 січня 2013 року всі землі вважаються розмежованими, даним законом внесено зміни до Земельного кодексу України, зокрема до статті 122 Земельного кодексу України. У відповідності до прийнятих змін пункт 4 даної статті викладено в наступній редакції (Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або в користування для всіх потреб). З моменту вступу закону в дію до головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області надійшло близько 4 тисяч клопотань щодо надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою та затвердження і передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність та користування на умовах оренди на території Іршавського району. Видано 950 наказів про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та їх затвердження на площу 345 га.
Головним управлінням Держгеокадастру у Закарпатській області було підготовлено та виставлено на продаж права оренди земельних ділянок на конкурентних засадах (аукціоні) площею 161, 6026 га на території Кам’янської та Доробратівської сільських рад, що в свою чергу дало змогу місцевим бюджетам вказаних сільських рад отримати додаткові надходження від оренди землі.
Управлінням Держгеокадастру в Іршавському районі на виконання доручення Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області підібрано земельні ділянки за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів, що можуть бути надані у власність учасникам АТО, площею 218 га. На даний час учасникам АТО видано 75 наказів головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, із яких затверджено та передано у власність 34 ділянки на площі 16, 46 га.

Управління Держгеокадастру у Закарпатській області при виконанні функцій з надання земельних ділянок за рахунок земель сільського призначення державної власності дотримується принципів прозорості, рівності, неупередженості та всіх нормативно-правових актів України.
Окремі сільські голови нарікали на те, що головне обласне управління Держгеокадастру в Закарпатській області виділяє земельні ділянки жителям області без погодження з місцевими радами. Заступник начальника головного обласного управління Держгеокадастру в Закарпатській області Тетяна Заяць сказала, що ці пропозиції буде враховано.
Водночас запропонувала сільським головам оформити вільні земельні ділянки як сільські пасовища у комунальну власність, і це забезпечить повне припинення дерибану землі.
Не менш резонансним було і питання «Про стан підготовки пропозицій щодо змін меж НПП «Зачарований край». Інформував директор Національного природного парку Іван Піняшко.
З часу створення Національного природного парку «Зачарований край» і до сьогодні, — наголосив Іван Михайлович, — одним із пріоритетних завдань було розширення території. Це питання активно обговорювалось в районі та серед широкого кола природоохоронців та науковців. Прийнято багато важливих рішень та документів щодо розширення території парку для збереження цінних природних комплексів та об’єктів.
Питання розширення території парку передбачено нормативно-правовими документами, прийнятими на різних рівнях: від місцевого до загальнодержавного рівня, а також на виконання міжнародних зобов’язань.
У першому кварталі проведено декілька робочих нарад під головуванням заступника голови Закарпатської ОДА В.П. Мікуліна. У цих нарадах брали участь керівники лісогосподарської галузі області, керівники департаменту екології, керівники нацпарків. Також у відповідності до розпорядження голови Закарпатської ОДА створено робочу групу. Працівниками парку проведено робочі зустрічі з представниками громад, мисливцями, в тому числі в Іршавській райраді.
У червні Кабінетом Міністрів України було надано доручення до Закарпатської ОДА забезпечити надання погодження щодо розширення території парків Карпатського регіону, в тому числі НПП «Зачарований край» — до 13,4 тис. га.
У липні в Іршавській РДА проведено засідання робочої групи Закарпатської ОДА під головуванням заступника голови облдержадміністрації В.П. Мікуліна. Прийнято рішення про необхідність розширення, але з меншою площею.
Упродовж четвертого кварталу 2016 року ДП «Довжанське ЛМГ» було надано до департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА та Закарпатського ОУЛМГ погодження площі в 4,5 тис. га.
Багато виступаючих вели мову про те, щоб уже найближчим часом провести громадські обговорення, де б жителі відповідних населених пунктів самі висловили свої позиції щодо розширення меж Національного природного парку.
На засіданні колегії РДА також розглянуто питання «Про стан виконавської дисципліни у структурних підрозділах райдержадміністрації, міської та сільських рад за результатами роботи за 2016 рік» та «Про підсумки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації протягом 2016 року».
Із порушених на колегії питань прийнято відповідні рішення.
У роботі колегії взяв участь і виступив голова районної ради Віктор Симканинець.
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар